Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ataksja w Norwegii
Autor Wiadomość
ewelinkaaa 

Wysłany: 2014-11-18, 18:36   Ataksja w Norwegii

Witam
Mam na imię Ewelina,nie jestem chora na ataksję,jednak pracuję jako opiekunka osoby chorej na tę właśnie chorobę.W sierpniu rozpoczęłam również studia jako pracownik medyczny.
Chciałabym podzielić się z wami informacjami i moim doświadczeniem z współpracy z chorą osobą(moja podopieczna ma 36 lat od 5 lat choruje na ataksje friedreicha od 2 lat przyjmuje zastrzyki-co 2 dni immukin,jest pierwsza osoba w Norwegi ktora podjeła sie kuracji i jak dotad.....problemy z sercem sie unormowaly samopoczucie fantastyczne,wigorem przebija nawet mnie,o funkcjonowaniu nie wspomneporusza sie samodzielnie :-)
Chcialabym również usłyszec i zdobyc od was infrmacje,wasze doświedczenia,przezycia...
:witos:

katarzynab_81 

Wysłany: 2014-11-18, 19:50   

Witamy wśród nas :slonce2: :drzewo-tanczy:

Ania 

Wysłany: 2014-11-19, 09:12   

:dzien_dobry -witam osobę chora i tą co chciała tu napisać.
Zastanawiam się tylko, skoro osoba chora jest samodzielna , pełna wigoru, samopoczucie lux, to po co jej opiekunka, chyba Pani jest jako " dama do towarzystwa '
Powodzenia.

franek 
Administrator

Wysłany: 2014-11-19, 15:53   

Też witam

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Adam L. 

Wysłany: 2014-11-19, 20:54   

Ania napisał/a:

Zastanawiam się tylko, skoro osoba chora jest samodzielna , pełna wigoru, samopoczucie lux, to po co jej opiekunka, chyba Pani jest jako " dama do towarzystwa '
Powodzenia.

:radosne-sloneczko: Polecam Google: ewelinkaaa + Norwegia

ewelinkaaa 

Wysłany: 2014-12-03, 19:51   

,,dama do towarzystwa''......Pani Aniu jeśli jest pani chora,to zapewne wie Pani do jakich celów potrzebny jest taki asystent,pomimo choroby moja podopieczna stara sie prowadzic normalne zycie,jest z wykształcenia fizjoterapeutką,samodzielnie prowadzi klinikę fizjoterapi,i owszem czuje się świetnie jeśli chodzi o strefę psychiczną,naprawdę potrafi cieszyć sie zyciem i nie użala sie nad sobą,jednak są czynności ktorych przez chorobę wykonywać nie może lub nie w pełni,
P.S. Asystent w Norwegii zostaje przyznany przez nasz polski odpowiednik urzędu gminy/kommune+osrodek NAV zajmujący się opieką socjalną itp.aby otrzymać taką pomoc trzeba przedlożyc wyniki badań,opisy lekarzy plus przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji osoba zajmująca się sprawą organizuje spotkanie na którym wraz z lekarzem prowadzącym,oraz kilkoma innymi pracownikami poszczegolnych urzędow decydują o tym czy przyznać asystenta i w jakim wymiarze czasowym
I prosze mi uwierzyż że nie czuje się w mojej pracy jako ,,dama do towarzystwa'' ;-)

Ania 

Wysłany: 2014-12-04, 09:18   

Dzień dobry.
Jeśli w jakikolwiek sposób poczuła się Pani obrażona, dotknięta,poniżona została Pani godność to przepraszam.
Pisząc "dama do towarzystwa" -nie miałam nic złego na myśli, skojarzenie-że prowadzicie zwykłe babskie pogaduchy.
Z mojej strony uważam sprawę za zakończoną.

ewelinkaaa 

Wysłany: 2014-12-07, 21:53   

Absolutnie sie nie gniewam ;-)

Odpowiedz do tematu