Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
ARTYKUŁ O WITKOWSKICH
Autor Wiadomość
Ania 

Wysłany: 2013-11-19, 18:17   ARTYKUŁ O WITKOWSKICH

:witos:
Własciwie nie wiem gdzie to zamieścić jest w onecie i pewnie czytaliście , ale jak nie to jest tu.
http://www.medonet.pl/zdr...ziny,index.html

Ela 

Wysłany: 2013-11-19, 21:37   

Znam te historię :-D nie z prasy nawet

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Ania 

Wysłany: 2014-04-06, 11:36   

:slonce2: :slonce2:
Wczoraj w TVP INFO w informacjach gdzieś około 16 ,zostało podane i pokazane, że rodzeństwo Witkowskich wróciło z Indii jest po przeszczepie komórek, może ktoś jest z nimi w kontakcie, zechcieliby coś więcej powiedzieć , albo napisać..Pozatym Indie to chyba pierwszy zabieg tam wykonany.
Pozdrawiam. :slonce2: :slonce2: :slonce2:

AGATA 

Wysłany: 2014-04-06, 19:06   

o rodzeństwie

Ela 

Wysłany: 2014-04-06, 19:32   

Trudno cokolwiek powiedzieć, dzięki za ten link.
Psyche w naszej chorobie też działa cuda. Nie wiadomo, jak długo są p o tym przeszczepie, w jakie miejsce je przeszczepiali. Na Forum jest gdzieś zdjęcie czyjeś, jak w kroplówce podają., co jest kompletną bzdurą.
Poza tym - przeszczep komórek nie może od razu podziałać, musi pewnie upłynąć jakiś czas, zanim namnożą się one w prawidłowy narząd.
Nasz Wojtek nie miał przeszczepu, a bał się pływać, ale po rehabilitacji zaczął.
Poza tym mowa Marleny jest niezbyt dobra, nie wiem, jak mówiła wcześniej.
Na pewno dobrym dowodem byłby rezonans sprzed zabiegu i po zabiegu.
Poza tym 200 tys to kupa pieniędzy, na pewno jest tańsza rehabilitacja we Wrocławiu u Pana Marka i daje ona dobre efekty.
Ja mówię obecnie dużo lepiej niż wcześniej i chodzę lepiej, w domu wszystko robię zgrabniej.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

AGATA 

Wysłany: 2014-04-06, 21:37   

Widziałam kiedyś reportaż o tym rodzeństwie i wydaje mi się , że teraz Martyna lepiej mówi i samodzielnie chodzi , jej brat też jest jakby sprawniejszy .Ale to są tylko moje takie spostrzeżenia.

Ela 

Wysłany: 2014-04-06, 21:42   

brat był przedtem też sprawny

— Jan Paweł II

bialy_pl 

Wysłany: 2014-04-06, 22:03   

Ponownie wraca dyskusja o komórkach. Ja uważam tak jak Ela napisała, psycha działa bardzo mocno. Po za tym, z tego co już gdzieś doczytałem, po takim zabiegu jest intensywna fizjoterapia. I, to moje zdanie, ona poprawia znacznie kondycję chorego. Wiem to z mojego przykładu. Po intensywnej fizjoter. także mówię płynniej, jak i lepiej chodzę. Po za tym mam mniejsze problemy z równowagą (być może dzięki Baclofen). I to jest zasługa ćwiczeń, regularnych ćwiczeń. Fakt mam inną chorobę, ale podobną w objawach.
Ale to tylko moje zdanie.
W mojej chorobie przeszczep eksperymentalny komórek macieżystych robią w Olsztynie, mam troszkę bliżej, i że eksper. to jest darmowy ale na moje ryzyko.

Ania 

Wysłany: 2014-06-14, 10:33   

:witos: :witos:

Tak z ciekawości, czy ktoś może wie jakie są dalszy przebieg / skuteczność , poprawa , pogorszenie samopoczucie i nie wiem co jeszcze /choroby u rodzeństwa Witkowskich , już chyba minęło 2 m-c od pobytu w Indiach,. nikt nic nie wspomina , a oni nic nie piszą.
Pozdrawiam :serce:

Ela 

Wysłany: 2014-06-14, 20:42   

Mnie też to ciekawi, ale pewnie nikt tu nie wie tego

— Jan Paweł II

Beata 

Wysłany: 2014-06-14, 21:35   

też nic nie wiem , ale poszukam jak mi czas pozwoli :obiecuje:

Dorota75 

Wysłany: 2014-06-15, 18:32   

Hej,

Wszyscy trąbią przed . A po jakoś już cisza. Nie oszukujmy się to pomaga , albo nie . A nawet jeśli to na ile ? Mnie szkoda czasu , nerwów , zachodu na zbieranie pieniędzy na jakąś eksperymentalną metodę . Po co mi ewentualne rozczarowanie? Wolałabym te pieniądze wydać na sensowną rehabilitację a nie na coś co mi pomoże lub nie .

"Dum Spiro Spero"

Dorota75 

Wysłany: 2014-06-15, 18:33   

Hej,

Agnieszka , ta od kamizelki robiła niedawno . Na Ukrainie.

"Dum Spiro Spero"

Dorota75 

Wysłany: 2014-06-15, 18:42   

Hej,

A Paweł to ile razy robił 3 ?? Jakoś cudownie nie ozdrowiał. Wszystkim :serce: życzę jak najlepiej , ale dopóki nie znajdą czegoś co hamuje produkcję uszkodzonego białka to sobie możemy . Zostaje nam tylko rehabilitacja i nadzieja , że coś wymyślą .

"Dum Spiro Spero"

Beata 

Wysłany: 2014-06-15, 19:12   

wszystko o czy piszesz Dorotka , to prawda ,nie ma co się emocjonować pierdołami , które są tak niejasne , jak wyższa matematyka , ci , co "brali " te komórkinie są jakoś szczególnie widoczni , a powinni wg.mnie chwalić się , namawiać , skakać z radości , a tu nic... :-(

Dorota75 

Wysłany: 2014-06-15, 19:18   

Bo tonący się brzytwy chwyta. A prawda jaka jest kazdy wie.

"Dum Spiro Spero"

Beata 

Wysłany: 2014-06-15, 19:24   

znalazłam ich blog http://pomocwitkowski.blo...slychac/page/2/

Dorota75 

Wysłany: 2014-06-15, 19:39   

No dobrze jest poprawa, a co będzie jak chore komórki przewyższą tą ilość zdrowych wprowadzonych . Bo przecież nasz organizm ciągle produkuję te uszkodzone. Co znowu mam zbierać kasę ?A skąd ? Każdemu jest lepiej na początku , a co potem??

"Dum Spiro Spero"

katarzynab_81 

Wysłany: 2014-06-15, 20:05   

Dorota75 napisał/a:
Hej,

A Paweł to ile razy robił 3 ?? Jakoś cudownie nie ozdrowiał. Wszystkim :serce: życzę jak najlepiej , ale dopóki nie znajdą czegoś co hamuje produkcję uszkodzonego białka to sobie możemy . Zostaje nam tylko rehabilitacja i nadzieja , że coś wymyślą .
rozmawiałam z Pawłem na fejsie i przeszczep ma w lipcu oby mu pomógł ale nie wiem poprawa na początku może być ale na ile to starczy? na pół roku na rok i co dalej? znów to samo a ile się namęczy podobno to bardzo bolesne :-/

Dorota75 

Wysłany: 2014-06-15, 20:10   

katarzynab_81 napisał/a:
Dorota75 napisał/a:
Hej,

rozmawiałam z Pawłem na fejsie i przeszczep ma w lipcu oby mu pomógł ale nie wiem poprawa na początku może być ale na ile to starczy? na pół roku na rok i co dalej? znów to samo a ile się namęczy podobno to bardzo bolesne :-/

Tak,
O Nim wiem. Myślałam o Kuliniczu . On chyba robił 3 razy.

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2014-06-15, 20:17   

Piszą ciekawe rzeczy o poprawie. Tylko do konca nie wiadomo, co ja powoduje. Oni wszyscy zaczynają po przeszczepie bardziej ćwiczyć. sami o tym pisza. To jeden powód.

Drugi to silne wznmocnienie psyche - cała tA AKCJA ZBIERANIA PIENIĘDZY, WYJAZD z domu, tpo wszystko działa na psyche..
Te injekcje komórek to pewnie działa tylko na zasadzie placebo, przecież one nie mają szans, by dotrzeć do móżdżka. Taka injekcja umacnia psyche, która jest bardzo ważna w naszej chorobie. To też potrzebne, tylko pytanie - ile pieniędzy można dać za takie cos?
Ciągle pamiętam, Dorotka jak pisałaś, jak szłaś po schodach w kinie i to ciemnym. Za darmo.

Ale nawet jak wynajdą lek, który hamuje to nieszczęsne białko, to i tak, jak ktoś będzie miał zniszczony móżdżek, to ono i już nic nie zdziała.
Terapia genowa rak samo, to może tylko działać u takich osób jak moja Ewa. ie ma co się łudzić i czekać na cudowny lek.

Korki macierzyste, gdyby naprawdę udało się znaleźć sposób, że odtworzą zniszczony móżdżek, to byłaby rewelacja.
Ale tak myślę, gdy y naprawdę teraz to miało miejsce, to ludzie po przeszczepach, zamiast opowiadać o poprawie swego stanu, powinni pokazywać swoje rezonanse.
Nie wierzę, że klinika, która przeszczepia komórki, nie potrafi wykonać kontrolnego rezonansu.

I na koniec jeszcze jedno przemyślenie - nie mam pojęcia, co dzieje się z moim układem nerwowym po rehabilitacji na pragmie. tego nikt nie wie. Po objawach, jakie widzę u siebie, podejrzewam, że dochodzi w nim do jakichś zmian. Chciałabym to zobiektywizować, chciałabym żeby zbadał mnie jakiś neurolog.
Ćwiczę już długo i widzę u siebie poprawę w wielu sprawach. Ciekawe to wszystko jest. Wczoraj np. próbowałam na pragmie chodzić tyłem. Poszło mi rewelacyjnie, o wiele lepiej niż chodzenie przodem.
Myślimy z Panem Markiem, że to dlatego, że w chodzeniu tyłem nie mam utrwalonych złych wzorców, które miałam przy chodzeniu przodem.
I dlatego chyba, u ludzi, którzy mnie są zaawansowani bardzo w chorobie, następuje szybciej poprawa, jak u Ani np. Dlatego chyba warto zaczynać jak najwcześniej.
I to wszystko, co złe i zniszczone trzeba na nowo odbudowac.
Próbuję zrobić badania kontrolne, jak coś z tego dobrego wyniknie, to pewnie napiszę

— Jan Paweł II

Odpowiedz do tematu