Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa
Autor Wiadomość
CherryLady 

Wysłany: 2012-09-07, 21:01   Nowa

Witam,jestem nowa...i mam nietypowy problem...raczej duchowy...

Adam L. 

Wysłany: 2012-09-07, 21:05   

Witaj :)

W czym rzecz?

CherryLady 

Wysłany: 2012-09-07, 21:16   

Moja mama jest chora...U mnie stwierdzono w badaniu genetycznym chorobę...Na chwilę obecną choroba śpi nic się nie dzieję,badania dobre.Mam męża i dziecko.Problemem jest to że non stop kłócę się z mężem o tą chorobę...martwię się o to wszystko ,nie wiem co robić?czy już ze sobą coś robić?Najgorsze jest to że nie mam kompletnie wsparcia od męża...on tego nie rozumie...dołuje mnie...

CherryLady 

Wysłany: 2012-09-07, 21:17   

Ale sądzę że musisz być po ślubie?żeby zrozumieć dokładnie moją sytuację?

CherryLady 

Wysłany: 2012-09-07, 21:19   

Proszę o odpowiedzi....teraz uciekam pojawię się w tygodniu....odpisze...pogadam...
Pozdrawiam(z góry dziękuję za odpowiedzi)

Adam L. 

Wysłany: 2012-09-07, 21:24   

CherryLady , sytuacja faktycznie niewesoła.

Cóż ja mogę Tobie doradzić?Chyba tylko to, abyś nie poddawała się.
Brak zrozumienia ze strony męża to problem.
Ja nie choruję, więc te problemy są mi raczej obce.

Prośba, nie pisz post pod postem, edytuj.
Dziękuję :)

Ela 

Wysłany: 2012-09-08, 14:41   

Witaj, dopiero weszłam i to czytam. Nie wiem, co Ci poradzić.
Relacje z mężem pewnie masz do naprawy, Tak myślę, że to, że się kłócicie, nie jest spowodowane Twoim obciążeniem genetycznym. Pewnie problem leży gdzie indziej.
Może najlepiej by było, gdyby jakiś psycholog pomógł? Jakaś terapia?

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Beata 

Wysłany: 2012-09-10, 10:58   

Też chcę się wypowiedzieć , jestem chora i mam męża . Jest On dla mnie dużym wsparciem , tak jak reszta rodziny ale wydaje mi sie , że każdy musi do tego dojrzeć i się oswoić z tą nietypową sytuacją . Faktycznie może jakas terapia by się Wam przydała .
Witam i pozdrawiam Beata

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-09-11, 12:29   

Dużo zależy od stopnia schorzenia jeżeli choroba nie jest uciążliwa wtedy pewnie przyczyna sporu jest inna a jeśli to z powodu choroby to już kwestia człowieka tu (jak pisze Ela) pomoże tylko psycholog

Ale nie poddawaj się masz dla kogo żyć :-D

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

maria feliks 

Wysłany: 2012-09-12, 08:24   

Wiem z własnego doświadczenia ze jeżeli nie ma jeszcze objaw nie myśl o chorobie to błąd!ja jestem chora i dopóki o niej nie wiedziałam było ok jak potwierdzona była choroba to bardzo sypko była widoczna jestem pewna że moja psychika i strach uwidoczniły ją prędko,natomiast mój syn od kilku lat też wie o chorobie był czas jak był załamany że objawy się nasilały a teraz przyzwyczaił się do niej i spowolniło chorobę PRACUJE jako szef kuchni od 10 do 24 jeździ samochodem a lubi sypką jazdę.LEKARSTWEM NA CHOROBĘ JEST NIE MYŚLEĆ O NIEJ I NIE DAĆ BLISKIM ZA BARDZO JĄ ODCZUWAĆ PO CO ONI MAJĄ TEŻ CIERPIEĆ.

Ela 

Wysłany: 2012-09-12, 11:06   

Też masz rację, ale każdy ma inną sytuację i inny sosób radzenia sobie z chorobą

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Paweł 

Wysłany: 2012-09-13, 13:21   

Masz rację Mario. Podstawa to nie myśleć o chorobie i jakby wydajemy się zdrowsi. Teraz prawie codziennie jestem w Warszawie w szpitalu bielańskim, bo nie uwierzycie mój dziadek miał udar :( na szczęście był on lekki. Role się zamieniły dziadek opiekował się mną, a teraz muszę zwracać na niego większą uwagę.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Ela 

Wysłany: 2012-09-13, 14:59   

Tak myślę Paweł, że Twoja sytuacja pomogła Ci poustawiać priorytety. Po prostu - są rzeczy ważniejsze niż choroba.
Rzecz w tym chyba żeby jednak myśleć o chorobie, ale tylko tyle na ile jest to konieczne. I ustawić ją w odpowoednim miejscu swego życia, a nie na piedestale - zeby cały swiat się koło mnie kręcił, bo jestem chora.
A to że nie będę myślała, że jestem chora, wcale nie spowoduje, że nie będę chora. Problem będzie, czy się będzie o nim myśleć, czy nie będzie.

Ale rozumiem, Mario, co chciałaś napisać - żeby nie myśleć tak, żeby się zadręczać myślami, bo wtedy ezeczywiście choroba będzie szybciej postępować. To lepiej wtedy tak nie myśleć :)

— Jan Paweł II

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-09-14, 11:56   

Ela napisał/a:
Rzecz w tym chyba żeby jednak myśleć o chorobie, ale tylko tyle na ile jest to konieczne. I ustawić ją w odpowiednim miejscu swego życia, a nie na piedestale - żeby cały świat się koło mnie kręcił, bo jestem chora.
A to że nie będę myślała, że jestem chora, wcale nie spowoduje, że nie będę chora. Problem będzie, czy się będzie o nim myśleć, czy nie będzie.

Elu święte słowa bardzo mi się to co napisałaś podoba - ja tak właśnie robię - czekałem aż ktoś inny tak napisze

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-09-14, 11:58   

Paweł napisał/a:
mój dziadek miał udar :( na szczęście był on lekki.

Pozdrów Dziadka i życz mu powrotu do zdrowia
(to bądź co bądź Nasz Członek Stowarzyszenia)

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

CherryLady 

Wysłany: 2012-11-26, 14:41   

Witam,to znowu ja.Więc mój problem z mężem wygląda tak.On jest egoistą,został wychowany w przekonaniu że szczęśliwi ludzie-to zdrowi ludzie!Miałam robione badania,mam w DNA tą chorobę,ale nie jest aktywna.Jestem zdrowa,i chcę tak myśleć...Ale mój mąż cały czas szuka tej choroby,wszędzie ją widzi,każdy mój ruch jest obserwowany,czy aby to nie jest objaw...Nie chcę o tym myśleć ale mój mąż na siłę ją (chorobę)wprowadza do naszego życia.Moja mama była na to chora,jak pisałam poprzednio...
umarła miesiąc temu...
Miała 45lat.W 2012roku umarło jeszcze jej dwóch braci z powodu choroby.
Najgorsze w tym jest to że nie umarła z powodu choroby...dopadło ją coś innego...
Może jakiś nowotwór...może sama coś połknęła...nie wiem... co najgorsze już się nigdy nie dowiem...To wszystko stało się w tydzień....W sumie krótko cierpiała...ale my (tata,siostra)przez tak szybki obrót sytuacji cierpimy jeszcze bardziej...(lekarz dawał jej jeszcze 10lat życiu przez wzgląd na chorobę)
Mój mąż się na to wszystko napatrzył...i według niego nasze życie będzie wyglądało tak samo jak ja zachoruje...i dlatego sądzi że sobie nie poradzi....Według niego jeśli nie będę sprawna fizycznie..nie będę mogła pracować,zarabiać...to nie będę już mu do niczego potrzebna.Tak wygląda moje małżeństwo...
Na szczęście żyje dla syna,chodzę do szkoły,chcę zrobić licencjata,chcę mieć dobrą pracę,a przede wszystkim chcę uzbierać pieniądze,poznać ludzi którzy mi pomogą,tak sobie ustawić życie,aby sobie poradzić w chorobie...bo zakładam że wtedy będę sama bez męża.

Ela 

Wysłany: 2012-11-26, 22:17   

smutne to, co piszesz, ale czemu zakładasz, że będziesz już bez męża?

— Jan Paweł II

CherryLady 

Wysłany: 2012-11-27, 21:21   

Ponieważ on nie potrafi sobie wyobrazić życia ze mną w chorobie...a jeśli ja będę chora,i będę miała takiego optymistę u boku,to na pewno mi to nie pomoże,a raczej bardziej dobije....Według mnie osoby chore na tą chorobę nie mając nikogo bliskiego u boku,nie radzą sobie z tą chorobą...tak dobrze jakby to robiły mając kogoś bliskiego kto w nich wierzy.Według mnie to bardzo ważny argument.Sugeruję się sytuacją mojej mamy kiedy była chora...

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-11-27, 21:41   

CherryLady napisał/a:
.Według mnie osoby chore na tą chorobę nie mając nikogo bliskiego u boku,nie radzą sobie z tą chorobą...tak dobrze jakby to robiły mając kogoś bliskiego kto w nich wierzy.Według mnie to bardzo ważny argument..

Według mnie też. Masz rację bliscy "u Naszego boku" to skarb

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

stasia21 

Wysłany: 2012-11-29, 23:28   

Witaj.
Czytając Twoją przykrą relację rodzinną , mam pytanie , czy mąż głośno wypomina chorobę ,czy tylko obserwujesz męża jak On na Ciebie patrzy?

Może namów męża i wybierzcie się do psychologa , pomoże pokonać strach przed chorobą.
Pozdrawiam.

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-11-29, 23:40   

Psycholog - na pewno pomoże. Mam siostrę (zdrowa) psychologa i coś o tym wiem

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Ela 

Wysłany: 2012-11-30, 07:45   

Koniecznie psycholog, ale dla całego małżeństwa.
Czy jesteście wierzący i jakiego wyznania jeśli tak, bo to ważne.

— Jan Paweł II

CherryLady 

Wysłany: 2012-12-06, 21:09   

Jesteśmy katolikami.dziękuję za pomysły na pewno skorzystam.

CherryLady 

Wysłany: 2016-09-27, 06:27   

Częściowym rozwiązaniem moich problemów z mężem ,wg mnie jest terapią DDA,.
Wydaje mi się że przedewszystkim od tego muszę zacząć.
Mój Tata ma problem z alk.
Po śmierci mamy nasililo się to.
Moje podejście do niektórych spraw jest efektem tego wg mnie.
Dlatego chcę iść na terapię.

Ela 

Wysłany: 2016-09-27, 06:48   

:witos: Znam osobiiście ludzi po takiej terapii, bardzo im omogła. Idź koniecznie.

— Jan Paweł II

CherryLady 

Wysłany: 2016-09-27, 14:04   

Bardzo dobrze,bo nie byłam przekonana;)
Zastanawiam się nad drugim dzieckiem.????

Ela 

Wysłany: 2016-09-27, 14:23   

A ile masz lat? Jaka jest teraz sytuacja z mężem - taka sama? Dalej nie masz objawów choroby?

— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-09-27, 20:19   

CherryLady napisał/a:
Witam,to znowu ja.Więc mój problem z mężem wygląda tak.On jest egoistą,został wychowany w przekonaniu że szczęśliwi ludzie-to zdrowi ludzie!Miałam robione badania,mam w DNA tą chorobę,ale nie jest aktywna.Jestem zdrowa,i chcę tak myśleć...Ale mój mąż cały czas szuka tej choroby,wszędzie ją widzi,każdy mój ruch jest obserwowany,czy aby to nie jest objaw...Nie chcę o tym myśleć ale mój mąż na siłę ją (chorobę)wprowadza do naszego życia.Moja mama była na to chora,jak pisałam poprzednio...
umarła miesiąc temu...
Miała 45lat.W 2012roku umarło jeszcze jej dwóch braci z powodu choroby.
Najgorsze w tym jest to że nie umarła z powodu choroby...dopadło ją coś innego...
Może jakiś nowotwór...może sama coś połknęła...nie wiem... co najgorsze już się nigdy nie dowiem...To wszystko stało się w tydzień....W sumie krótko cierpiała...ale my (tata,siostra)przez tak szybki obrót sytuacji cierpimy jeszcze bardziej...(lekarz dawał jej jeszcze 10lat życiu przez wzgląd na chorobę)
Mój mąż się na to wszystko napatrzył...i według niego nasze życie będzie wyglądało tak samo jak ja zachoruje...i dlatego sądzi że sobie nie poradzi....Według niego jeśli nie będę sprawna fizycznie..nie będę mogła pracować,zarabiać...to nie będę już mu do niczego potrzebna.Tak wygląda moje małżeństwo...
Na szczęście żyje dla syna,chodzę do szkoły,chcę zrobić licencjata,chcę mieć dobrą pracę,a przede wszystkim chcę uzbierać pieniądze,poznać ludzi którzy mi pomogą,tak sobie ustawić życie,aby sobie poradzić w chorobie...bo zakładam że wtedy będę sama bez męża.

Cholerka opisujesz sytuacje której tu jeszcze nie mieliśmy.
Wypowiem swoje zdanie a moje zdanie nie zawsze wiąże się z oprobatą innych
1.mimo że nie masz objawów to już zacznij ćwiczyć - chcesz być aktywna zawodowo to postaraj się o bycie aktywną fizycznie a skoro nie masz objawów to zacznij jak każdy zdrowy od siłowni czy fitness - ruch przeciwdziała objawom choroby
2.Mąż się boi bo to dla niego nowe,zawsze mógł liczyć na ciebie w różnych sprawach (gotowanie,sprzątanie,opieka nad dzieckiem) i widzi perspektywe kiedy wszystkie domowe obowiązki będzie musiał wypełniać sam - to dla nikogo nie jest łatwe.
3.normalną rzeczą jest że zdrowy doszukuje się każdego objawu choroby - nienormalne jest to że czyni ci z tego tytułu afery - jak dla mnie to ostatni moment żeby skorzystać z psychologa choć męża będzie ciężko przekonać i dlatego proponuje żebyś sama najpierw się udała a on doradzi ci jak go przekonać
4.zapraszam z mężem na nasze walne jak zobaczy i porozmawia z innymi z takim samym problemem to może to podziałać pozytywnie dla Ciebie.
5.nie do końca czytałem całe Twoje wypowiedzi ale wspominałaś coś o kolejnym dziecku - zastanów się,dziecko po matce ma większe szanse odziedziczenia choroby niż po ojcu,czy potrafisz dźwignąć ciężar skazywania dziecka na chorobe i słuchania ewentualnie że to twoja wina - tu wśród nas są podzielone zdania ja nigdy bym się nie zdecydował.Poza tym skoro mąż nie może pogodzić się z twoją chorobą to na pewno dziecko może was jeszcze bardziej odsunąć od siebie bo będzie to twoja wina w oczach męża

Ela 

Wysłany: 2016-09-28, 06:04   

Akurat soię zgadzam z Marcinem. Dziecko nie rozwiąże problemów, tylko psycholog. Zaczij najpierw terapię, potem dziecko. Jedynie z Walnym mpoże być różnie. Na mnie akurat psychichcznie źle podziałał widok tylu chorych na raz, chociaź miałam w domu mamę, jej brata, mojego brata.

— Jan Paweł II

CherryLady 

Wysłany: 2016-09-28, 12:02   

Objawów nie mam .
Mam 26 lat.
Sytuacja z mężem poprawiła się na tyle,że nie zależy mi już tak bardzo na jego poparciu.
Zmieniłam pracę,na duzo lepsza.-to mnie napewno podniosło.
Mąż zaczął być bardziej otwarty na mnie,na małżeństwo,na syna,na chorobę.
Dowiedziałam ze ostatnio w ciąży,z płodu można wygadać czy dziecko,będzie chore,czy nie.

Ela 

Wysłany: 2016-09-28, 18:09   

Można, to prawda zrobić takiemu dziecku badania genetyczne, ale na dzień dzisiejszy nie ma przecież możliwości leczenia.

— Jan Paweł II

CherryLady 

Wysłany: 2016-09-28, 22:40   

Narazie zajmę się podleczeniem,siebie a później poukladam inne sprawy.

Ela 

Wysłany: 2016-09-29, 06:29   

Bardzo maądrze chcesz poukładać sobie życie, bądź konsekwentna i dawaj znać, co u Ciebie słychać. :radosne-sloneczko:

— Jan Paweł II

Odpowiedz do tematu