Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuł o Naszym Pawle
Autor Wiadomość
franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-21, 14:15   Artykuł o Naszym Pawle

Przeczytałem dziś artykuł o Pawle - http://tiny.pl/hddsq

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-21, 16:11   

Teraz nagle przypominacie sobie że taki ktoś jest?? proszę sprawdzić kiedy ostatnio on zaglądał na forum............

Ela 

Wysłany: 2011-03-21, 20:33   

Moniko, dawno - to można sprawdzić w profilu - w listopadzie ubiegłego roku.
Alem i inni też tak czasem zaglądają. Brak wielu - Bożenki, Romka...
Pytanie, czy coś z tym robić? I jeśli tak, to kto i jak ma reagować? Raz pisałam do Romka, ale nic z tego bie wyszło.

Tu jest, dla przypomnienia artykuł z 2009
http://www.ataksja.home.p...wtopic.php?t=62

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-22, 12:32   

Poprostu brak psychologa na forum .Ja już dawno obserwuje ten problem tutaj tj.podział na grupy i już kiedyś cos o tym wspomniałam i został temat zbagatelizowany.Będzie to powracać cojakiś czas.Uważam że jedni sie bardziej lubią ,drudzy mniej ale zobaczcie ile Paweł pisał jakies tam przepisy itd . nagle go niema i dopiero po artylule nagle przypominamy sobie że on jest.Nie znaczy to że mamy o każdym myśleć i sie interesować .

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-22, 12:44   

poprostu zastanówmy się jaki jest powód tego że tak jest?? i czy te osoby nie czuja sie odrzucone??

Marzannag 

Wysłany: 2011-03-22, 13:28   

Moim zdaniem:
Może uważają te osoby , że mało robimy? Ja też czasami nam takie wrazenie, że jest takie małe bicie piany. Dużo się mówi i mało się robi. Poza tym są też chyba takie osoby, które w niektórych tematach są sztywno ustawione, a jak się mówi swoje zdanie to się obrażają. A od tego jest forum, żeby dyskutować o różnych tematach.

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-22, 17:22   

coś w tym jest .Mówi się planuje itd.a jak przyjdzie co z finalizować to jedynie Bartkowi się udało z bransoletkami a reszta co ?! pozatym obserwuje też że zdanie liczy się tylko paru osób

Ela 

Wysłany: 2011-03-22, 19:14   

Nie narzekajcie dziewczyny, bo robicie to samo (bijecie pianę) :-D Czekam na Wasze pomysły co do tych nieobecnych.

a jesli chodzi o jakieś działania, to poza bransoletkami

odbył się turnus rehabilitacyjny
powstały nowe strony
Stowarzyszenia
www.lukas85.com.pl
może powstaną jeszcze, na razie się tworzą, dwie inne
Jest możliwość wyjazdu na konferencję o komórkach macierzystycgh
Jest wysłana nasza deklaracja do Stowarzyszenia Rzadkich chorób
P. Magda Zając mówi o nas na swoich konferencjach
Forum - Jak tu zaczęłam administratorować to zaglądała 1 (słownie jedna) osoba na dwa, trzy miesiące, a teraz?

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Marzannag 

Wysłany: 2011-03-23, 09:28   

My przecież nie narzekamy. Zawsze można coś powiedzieć na nie tak samo jak na tak.
Ja tam się cieszę, że tu zaglądam. :-D

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-23, 09:46   

Są meile jest gadu gadu ,warto moze spytać konkretnie jaki jest powód ,czy cos się nie stało ? te osoby nleżą do forum i uważam że należy im się zainteresowanie.

Ela 

Wysłany: 2011-03-23, 10:06   

To zrobisz to - w imieniui nas Forumowiczów?

— Jan Paweł II

ONLYhope
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-23, 10:28   

post usuniety z racji blednej interpretacji!!!!!!!!!!

ONLYhope
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-23, 10:35   

post usuniety!!!!!!
z racji blednej interpretacji

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-23, 12:58   

oczywiscie mogę do każdej z tych osób napisać ,chociaz co do niektórych np.Bozena niemam kontaktu ,meila niema podanego a gg niewidziałam jej już długo ,raz pisałam chyba z jej synem ale potemu sie juz nie oddezwała do mnie

Marzannag 

Wysłany: 2011-03-23, 14:07   

Macie rację!! Więcej ludzi, więcej pomysłów, więcej działania.
Monika - pisz do kogo możesz.

Ewa 

Wysłany: 2011-03-23, 14:52   

Jeśli chodzi o psychologa na forum, to mogę porozmawiać z mężem, może by się zaangażował w niektórych przypadkach (nie we wszystkich, bo rodziny się nie leczy). Nie chcę nic za niego deklarować, musiałabym z nim najpierw porozmawiać, ale jest to nie wykluczone.
Co do znikania niektórych osób z forum, to myślę, że nie ma co ich na sile uszczęśliwiać. Można wysłać jednego maila z dyskretnym przypomnieniem, coś w stylu: "Dawno nie zaglądałeś na forum Ataksja. Chcemy Ci tylko powiedzieć, że o Tobie pamiętamy." Bez pytania po powód odejścia, bo to już może się wydać komuś zobowiązujące do napisania jakiejś odpowiedzi. Ja osobiście bardzo nie lubię maili przypominających, ze gdzieś tam się nie logowałam już od miesiąca. Jakbym o tym nie wiedziała. :roll:

maria feliks 

Wysłany: 2011-03-23, 15:00   

Super że porozmawiasz z mężem na pewno nie jedna osoba chora potrzebowała by rozmowy z lekarzem.

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-23, 16:44   

Oczywiście chce delikatnie do tych osób napisać ale jedna jest rzecz że dopiero zrobie to w piątek ,na spokojnie .

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-23, 18:47   

Większość nie ma gadu gadu a dostępu do maili nie mam ,prywatnych wiadomości chyba nie ma sensu pisać .Myślałam że da rady sprawdzić maila ale wyskakuje mi komunikat .Napisałam tylko do 4 osób na gg

Marzannag 

Wysłany: 2011-03-23, 19:18   

A patrzyłaś w opisy np. działu Poznajmy się?

anna 

Wysłany: 2011-03-24, 08:40   

należe do dotych osób co już dawno nic nie pisały ale codziennie czytam posty i zgadam sie z waszymi wypowiedziami tylko mi trudno tak coś napisać tylko od siebie jak jest to pytanie to łatwiej mi pisać, obecnie chodze na rehabilitacje i trafiłam na prawdziego rehabilitanta, codziennie mam inne ćwiczenia ,na piłce przy drabinlach,nawet bawimy sie w rzucanie piłeczka :lol:

ONLYhope
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-24, 09:02   

witaj aniu,ciesze sie w takim razie ze napisalas,dobry znak,,,rehabilitacja przynosi efekty? jak teraz u ciebie z rownowaga? pozdrawiam serdecznie i duzo duzo zdrowia zycze

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-24, 09:12   

Monika FF napisał/a:
Teraz nagle przypominacie sobie że taki ktoś jest?? proszę sprawdzić kiedy ostatnio on zaglądał na forum............

Trochę to niesprawiedliwe. Ja mam kontakt z Piotrem na innych płaszczyznach. Nie jest tak, że raptem sobie o nim przypomniałem a to , że nie ma go na forum o niczym nie świadczy może ma z tym jakiś kłopot - najlepiej G o spytać

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-24, 09:18   

Monika FF napisał/a:
ale zobaczcie ile Paweł pisał jakies tam przepisy itd . nagle go niema i dopiero po artylule nagle przypominamy sobie że on jest.Nie znaczy to że mamy o każdym myśleć i sie interesować .
Czy wg Ciebie tylko forum dowodzi tego, że kimś się interesujemy ? Paweł dokonał wyboru. Miał instrukcje skorzystał z nich a teraz ma zwykły problem nikt G o nie chce zatrudnić. Ja mam lepiej bo mam doświadczenie i trafiłem na ludzi , którzy mnie zaakceptowali. On ma niestety gorzej. Pomóc mu może ewentualnie ktoś na miejscu w Nowym Dworze.

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-24, 09:21   

Monika FF napisał/a:
Poprostu brak psychologa na forum .
Mam siostrę Psychologa i wiem na pewno jedno "publiczne" porady psychologiczne są nieskuteczne. Psycholog najwięcej pomaga bilateralnie. Czyli raczej chodzi o kontakt z Psychologiem

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-24, 09:22   

Monika FF napisał/a:
Są meile jest gadu gadu ,warto moze spytać konkretnie jaki jest powód ,czy cos się nie stało ? te osoby nleżą do forum i uważam że należy im się zainteresowanie.

Moniko - no to do dzieła :mrgreen:

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-24, 09:27   

ONLYhope napisał/a:
ps monika pisala o naleznym zainteresowaniu forumowiczow ktorzy od dluzszego czasu tu nie zagladaja,wstyd!!! wstyd ze trzeba o tym pisac,!!!! wk.....rwia mnie to ze na tak malym forum jest taki brak zainteresowania!!!! forum stalo sie malym zamknietym stowarzyszeniem wzajemnej adoracji????? to bylo pytanie,wiec pytam!;dajmy szanse innym,zainteresujmy sie!!! jesli ktokolwiek ma jakies namiary na nieobecne osoby,niech sie z nimi skontaktuje,,,czy wszystko ok,to nie trudno a pokazemy ze forum nie jest zamkniete na innych,,,,,,pozdrawiam

Bartku, jest też "druga strona medalu" byłem administratorem forum (nawet dwóch) i powiem (z doświadczenia) dopóki nie ma "przymusu" niewiele można zrobić. Pamiętam jak tworzyłem nowe wątki zachęcałem ludzi ale efekty były mizerne. Zatem Forum każde tworzą ludzie i to od ich inicjatywy zależy "życie" na forum. Jeżeli zaś administrator jest "zły" to można G o zmienić. Ale to tylko taka możliwość

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-24, 09:37   

ONLYhope napisał/a:
co z tego ze wspomina sie o stowarzyszeniu na konferencjach-nic to nie daje,przeciwnie - wstyd,bo stowarzyszenie nie jest nawet prawnieuregulowane
gdzie sa publikacje,ulotki,gazety?-pisze sie o tym na stronie glownej stowarzyszenia,wprowadzajac ludzi w blad!

Prawnie uregulowane jest - to że nie ma w KRS nowych władz to nie przeszkoda. T nie przeszkadza np. w przekazywaniu "1 %".
Publikacje, ulotki, gazety ? fajnie ale to kosztuje. Nie znam jeszcze dokładnie sytuacji finansowej Stowarzyszenia ale to sa wydatki przekraczające możliwości naszego Stowarzyszenia. Wiem , że była próba tworzenia i kolportażu gazetki ale chyba niewiele z tego wynikło. Najlepiej o tym powie Agnieszka.
Myślę raczej o włączeniu Ministerstwa Zdrowia i wykorzystanie na promocję Stowarzyszenia środków z MZ.
W każdy razie to nie jest takie proste.

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

logopeda 

Wysłany: 2011-03-24, 10:22   

franek napisał/a:
ONLYhope napisał/a:
co z tego ze wspomina sie o stowarzyszeniu na konferencjach-nic to nie daje,przeciwnie - wstyd,bo stowarzyszenie nie jest nawet prawnieuregulowane
gdzie sa publikacje,ulotki,gazety?-pisze sie o tym na stronie glownej stowarzyszenia,wprowadzajac ludzi w blad!

Prawnie uregulowane jest - to że nie ma w KRS nowych władz to nie przeszkoda. T nie przeszkadza np. w przekazywaniu "1 %".
Publikacje, ulotki, gazety ? fajnie ale to kosztuje. Nie znam jeszcze dokładnie sytuacji finansowej Stowarzyszenia ale to sa wydatki przekraczające możliwości naszego Stowarzyszenia. Wiem , że była próba tworzenia i kolportażu gazetki ale chyba niewiele z tego wynikło. Najlepiej o tym powie Agnieszka.
Myślę raczej o włączeniu Ministerstwa Zdrowia i wykorzystanie na promocję Stowarzyszenia środków z MZ.
W każdy razie to nie jest takie proste.

Witam, chciałam tylko zaznaczyć, ze na konferencjach, w których biorę udział, nie mówimy o stowarzyszeniu, tylko o chorych. chcemy razem z pania dr zwracac uwage róznych specjalistów na Panstwa potrzeby i przypominać a czasami nawet informować o ataksji.

co do wypowiedzi Pana Franka to rzeczywiście publikacje a nawet udział w konferencjach kosztuje. my to robimy z naszych pieniędzy - to jest taki nasz mały wkład w pomoc chorym. W maju będziemy mówić o ataksji az 2 razy. Jeden z referatów powstał w oparciu o Państwa odpowiedzi (ankiety). Jeszcze raz dziekuje za ich wypełnienie.

Zdaję sobie sprawe ze nic nie stanie sie z dnia na dzień. Nie wzrośnie nagle świadomość społeczna i ogólne zainteresowanie, ale kropla drąży skałe :)

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-24, 19:38   

Troszke zostałam postawiona teraz w głupiej sytuacji.Wiem Panie Franku ,Ja też mam kontakt z Pawłem ..

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-24, 19:46   

jeżeli chce sprawdzić mail wyskakuje mi komunikat,nie dam rady .. do kogo mogłam wysłałam wiadomość na gadu jak do tej pory odpisał mi jeden uzytkownik ,brałam osoby które pisały kilka postów i zagladały ostatnio na początku roku lub pod koniec tamtego.....co do psychologa uwazam ze jeżeli taki tu by był nie musiał by publicznie udzielać rad lecz prywatnie

stasia21 

Wysłany: 2011-03-24, 21:37   

Witam wszystkich. Ja już tez raczej zaglądam na forum niż piszę, bo jak czytam ,to wszystkiego sie odechciewa. te nagonki na działalność Stowarzyszenia, są już nie smaczne.
Jeżeli na forum jest tylu pomysłodawców do działania, to może spotkajmy się na spotkaniu stowarzyszenia.
Bransoletki i owszem projekt zostal zrealizowany ,i pytam ile osób z forum bylo zainteresowanych zakupem ?
Turnus rehabilitacyjny - na turnus nie jedziee się z dnia na dzień tylko organizuje sie kilka miesięcy , na stronie Stowarzyszenia informacja byla zamieszczona kilka miesięcy
przed wyjazdem
Wczesniej omówiono wyjazd na spotkaniu członkow stowarzyszenia

pieniadze na dofinansowanie na turnus były głównie ze skl. członkowskich i z 1%czyli osoby anngazowały się od rodziny , od znajomych. o pozyskanie pieniędzy.
W tym roku też można oddać 1% podatku .Czy ktoś z narzekajacych pomyslal o tym?
broszury i biuletyn też byly wydawane i nie jest ,to ściema, tylko zabraklo ludzi do pomocy w redagowaniu,mimo prosby Agnieszki. ( o pomoc Agnieszka prosila również na stronie stowarzyszenie).

a jedna osoba nie jest w stanie wszystkiego ogarnać

Ela 

Wysłany: 2011-03-24, 21:58   

Tak szczerze, tp i mnie się już nie chce tu pisać, przynajmniej w tym wątku, bo po co, ciągle te same narzekania, że ni9c się nie robi. gDYBY NIE sTASIA, TO Bym się pewnie nie odezwała.

Co do turnusu - już któryś raz słyszę że drogi, że nie dla wszystkich.
Tani może nie był, ale..
Jest tu dział o subkontqach, komu z Was cjhce się założyć coś takiego i zamiast narzekać, że njie ma pieniędzy, to zacząć coś robić i zbierać je.
Można zbierać na turnus, na systematyczną rehAbilitację.Kto komu tu czegoś zabrania? Przecież każdy może działać.

— Jan Paweł II

ONLYhope
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 00:04   

usunieto

ONLYhope
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 00:08   

usunieto

anna 

Wysłany: 2011-03-25, 07:58   

co do twojego pytania jest duzo lepiej tylko prawa strona jest oslabiona przez chodzenie o jednej kuli ,rehabilitant pokazał mi wstawania zpodłogi zjednei nogi izrobie to :lol:

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-25, 08:48   

anna napisał/a:
tylko prawa strona jest oslabiona przez chodzenie o jednej kuli

Aniu ja też używam jedną kulę. Nie wiem jak u Ciebie ale ja kulę wykorzystuję głównie do "podpierania się" a w domu w ogóle chodzę bez kuli - chwieję się ale domownikom to nie przeszkadza.

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

maria feliks 

Wysłany: 2011-03-25, 09:56   

Dodam tylko tyle rok temu pisałam do stowarzyszenia aby przysłali mi ulotki w celu rozprowadzenia ich .Zostałam bez jakiego kol wiek odzewu.Mieszkam na śląsku i tu BARDZO mało wiedzą o ATAKSJI i jakim cudem mają ludzie płacić 1%

Ela 

Wysłany: 2011-03-25, 11:50   

Bartku, na Forum wchodzę codziennie, czsem poo kilka razy dziennie, mam tylklio w profilu zaznaczoną opcjkę, że mnie nie widać. :-)

MoŻe masz intencję, by Twoja krytyka była konstruktywna, to ,mnie cieszy, ale mnie osobiście tego typu słowa nie moblilizują do działania.

Mario to było w zeszłym roku, w tym - to ja czyt6am pocztę i żadnego maila nie pomijam. Nie jest to widoczne na Forum, ale Forum nie jest jedyną drogą komunikowania się chorych.
Równolegle priowadzę korespondencję z różnymi osobami, które nie chcą pisać o swoich prtobklemach na Fiorum,.
jest to dla mnie trud, bo tu kroś zawsze coś odpowie, a tam jestem sama z ttym.
Poza tym dużo ludzi cały czas - poza Forum - zwraca się o pomoc w załatwioeniu koenzymu, też mam z ttym troszkę pracy.
No i często całymi dniami pracuję i dlatego nie zawsze ostatnio miałam czas pisać, i poza tym, nie miałam już ochoty.

Przeprasam za literówki, ale dziś nie mam czasu ich popraWIAĆ.

— Jan Paweł II

maria feliks 

Wysłany: 2011-03-25, 11:55   

ELU NIE MAM PRETENSJI TYLKO PISZĘ JAK BYŁO

Monika FF 

Wysłany: 2011-03-25, 12:19   

hmm i Ja też odpuszczam .Nie dlatego że sie mi niechce ale dlatego że pojawiły się u mnie spore problemy z kolanem i musze zawiesić swoje tzw.działania .Ale ciesze się że znam już powody 2 osób które jedynie utwierdziły mnie w przekonaniu że zamiast psioczyć powinniśmy interesować się wszyscy drugimi,w czy grupie siła .Nie we mnie Bartku czy Eli czy Franku tylko w grupie.......

Beata 

Wysłany: 2011-03-25, 12:46   

Forum, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce gdzie każdy może się wypowiedzieć publicznie, na temat który go interesuje, lub zadać pytanie nurtujące go. Nasze forum stało się jakąś pyskówką.
Jeżeli chodzi o Stowarzyszenie, to spójrzcie na to w ten sposób ,jest organizacja, która skupia ludzi z calego kraju, nie ma regionalnych oddziałów, a i tak dużo robi dla członków i nie członków.
Świadomość społeczna ksztaltuje się w sobie tylko znany sposób , nie tylko o naszej chorobie mało wiadomo .Na raka szyjki macicy, czy raka piersi zapada wiele kobiet, ale się nie badają . Są kampanie społeczne, mówi się o tym tylko czasami i potem takie są skutki. O naszej chorobie powinniśmy mówić my sami , bo jak będziemy czkać na jakieś odgórne inicjatywy, to możemy się nie doczekać. :!:

franek 
Administrator

Wysłany: 2011-03-25, 13:24   

http://www.ataksja.home.p...php?p=4264#4264

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Odpowiedz do tematu