Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ćwiczenia
Autor Wiadomość
Paweł 

Wysłany: 2010-06-09, 16:27   Ćwiczenia

Przedstawiam zestaw ćwiczeń, które dostałem od rehabilitanta.

Pozycja – leżenie na plecach, nogi zgięte w kolanach.

1. Dłonie na kark – wcisnąć łokcie w podłoże – wdech nosem, mocniej nacisnąć, wytrzymać, rozluźnić – łokcie w przód – wydech ustami.
2. Nogi dalej zgięte w kolanach, biodra unieść do góry, wytrzymać 5 sekund, opuścić (ćwiczenie na wzmocnienie pośladków).
3. Nogi zgięte w kolanach, ręce unieść nad kolana, głowa i barki w górę, wytrzymać 5 sekund, opuścić, rozluźnić (ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha).
4. Biodra unieść do góry, wyprostować prawą nogę w kolanie, wytrzymać 5 sekund, postawić nogę, biodra opuścić (ćwiczenie na na wzmocnienie pośladków).
5. Oba kolana przyciągnąć do brzucha, unieść głowę w stronę kolan, ręce unieść nad podłoże, wytrzymać, opuścić, rozluźnić (ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha).
6. Dłonie na kark. Unieść głowę wraz z dłońmi do góry, prawe kolano przyciągnąć do brzucha, wytrzymać 5 sekund , postawić nogę, opuścić głowę. Tak samo z 2 nogą.
7. Dłonie na kark. Unieść głowę w górę, przyciągnąć prawe kolano do brzucha, głowa cały czas w górze, postawić nogę. Tak samo z 2 nogą.

Leżenie na brzuchu – poduszka lub zwinięty ręcznik pod brzuch. Dłonie pod brodą. Broda leży na dłoniach.

1. Nogi wyprostowane, dłonie pod brodą. Wyprostować prawą rękę przed sobą nad podłożem, wytrzymać 5 sekund, schować pod brodę. Tak samo z 2 ręką.
2. Dłonie pod brodę, dłonie, brodę i łokcie unieść do góry nad podłoże, wytrzymać 5 sekund, opuścić.
3. Głowa leży na podłożu, dłonie na kark. Głowa leży, a łokcie unieść w górę, ściągnąć łopatki, wytrzymać, opuścić, rozluźnić.
4. Ręce wzdłuż tułowia, ściągnąć łopatki, ręce unieść nad podłoże, głowa równo z plecami, wytrzymać, opuścić, rozluźnić.
5. Ręce ułożone jak do pompek, dłonie oparte o podłoże. Głowa leży na podłożu, czoło oparte o podłoże. Oderwać dłonie od podłoża, ściągnąć łopatki

Klęk podparty

1. Przejść do siadu na pięty, pupa jak najniżej na pięty, ręce do przodu, głowa między ramionami, pogłębić, powrót do klęku podpartego.
2. Dłonie skierować do wewnątrz, ugiąć ręce w łokciach, broda do podłoża, wyprostować, plecy proste.
3. Prawa ręka i lewa noga – zgięta w kolanie – do góry, ręka i noga na 1 wysokości – równo0 z plecami, wytrzymać 5 sekund. Zmiana.

Leżenie na brzuchu – do ćwiczeń potrzebna guma.

1. Guma trzymana przed sobą, czoło oparte o podłoże. Unieść głowę w górę, rozciągnąć gumę pod brodą, po woli rozluźniać gumę – ręce w przód, opuścić głowę.
2. Ćwiczenie j.w. tylko gumę rozciągnąć nad głowę. Głowa oparta o podłoże.
3. Ręce wzdłuż tułowia, guma trzymana z tyłu. Rozciągnąć gumę pod łopatki, unosząc ręce w bok. Głowa i górna część tułowia w górę nad podłoże.

1-3 serie po 10 powtórzeń.

anna 

Wysłany: 2010-08-10, 14:26   

ja teraz chodzę na rehabilitacje i mam podobne Cwiczenia,wreście trafiłam na rewh abilitanta,który,zna choroby módżku,mam PnF,ćwiczenia na wzocnienie mięsi brzucha.mam pytanie od rehabilitanta dostałam spis zabiegów aby mógł,mi wypisać lekarz rodzinny,a czy mogę je pokazać lekarzowi od rehabil;itacji

Ela 

Wysłany: 2010-08-10, 17:46   

Spróbuj, tylko z tymi lekarzami różnie bywa
Mnie to byś śmiało mogła, ale inni sączasem przewrażliwieni. ale warto spróbować - npiusz Aniu, co to jest.
I napisz, co z tym chodzikami?

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2010-08-11, 13:29   

chodzik mam już na stałe ,tylko balkonik kroczący muszę oddać,narazie nie przyjeżdżają po niego,,teraz poruszam się przy chodziku. a te zabiegi to PNF,solux na bark,laser też na barki elektrowtrząsy na piszczel prawy ;-)wczoraj byłam u rodzinnego i wypisał mi te zabiegii teraz termin u nich na 8 listopada ,jeszcze w innych przychodniach bede sie pytać czy maja wczxeśniejsze terminy

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-18, 21:38   

TO JAKAŚ MASAKRA MOI DRODZY!!!!!!

Ostatni post w 2010 roku!!!!!!

Helo
Prezes tego nie lubi!!!!!!

Od dziś skoro nie wiecie co tu pisać to czekam na wpisy kto i co w danym dniu zrobił dla siebie.
I nie chodzi tylko o ćwiczenia bo np przygotowanie posiłku nie tylko dla mnie to też rehabilitacja,porządki w domu.
Pokażcie ile czasu spędzacie danego dnia na ćwiczeniach i nie tylko.

Napiszcie czy macie jakieś zajęcia - pnf,terapia manualna,spacer,rower,bieżnia,logopeda,prace na działce

Franek - tylko nie rozpisuj się za bardzo bo o Twoim zapale do ćwiczeń to chyba już wie nawet Prezydent ;-)

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-18, 21:58   

ok to ja pierwsza się pochwale :slonce2: ja dziś poodkurzałam mieszkanie ,byłam po zakupy,ugotowałam obiadek (bigosik) sama szatkowałam kapuche a wieczorkiem kręciłam na rowerku (całe 15 kilometrów) :dance:

Beata 

Wysłany: 2016-08-19, 10:09   

ja codziennie odkurzam (mam doga niemieckiego , który kłaczy na potęgę ) , gotuję obiad dla 4 osób , piorę , prasuję , robię zaprawy , nie mam siły ćwiczyć , choć czasami mi się udaje podeptać na rowerku.... :oops:

LordDino 

Wysłany: 2016-08-19, 10:22   

Po tym jak mnie z roboty wywalili to robię to samo tylko rzadziej odkurzam, a obiad robię tylko małe ziemniaki odpadają, bo trudno male w ręku utrzymać, duże obieram. Praca w domu też jest rehabilitacją nie daje nam "zardzewieć".

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-19, 10:28   

pewnie że jest teeż rehabilitacją :elvis: BRAWO MY :drzewo-tanczy:

13906778_511844729026385_4097259472885783300_n.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 33,48 KB

AGATA 

Wysłany: 2016-08-19, 12:39   

no to i ja .........
wczoraj miałam bardzo pracowity dzień , a w związku z tym że wszystko jakoś wolniej mi idzie to zajęło mi to całe popołudnie , a mianowicie po obiadku , który przygotowałam dla moich chłopców złapałam się za łazienkę , jak wyczyściłam jedno to coś innego się odkryło i tak spędziłam tam prawie 3 godz. a na dzisiejsze popołudnie zaplanowałam umycie okna w werandce ( wykorzystam do tego trochę synka , bo niestety nie wdrapie się na drabinkę ) . A jeszcze dodam , nie chwaliłam się wcześniej , codziennie o 10-tej przychodzi do mnie rehabilitantka i przez godzinę mnie " męczy". :bujawka:

Ela 

Wysłany: 2016-08-19, 15:06   

Wyjechalam na kilka dni nad morze. ChodZil.am duzo p9 Gdansku, wczoraj po He!u, dzisia jezdzilam z mezem! Gokartem po Wladyslawowie. Potem pojde na obiad pieszo☺
A teraz pisze na tablecie irehabilituje rece

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-19, 17:54   

no jak Was pociągnąć za język to nie wygląda to tak źle

Chyba muszę zacząć więcej robić bo przy Was jestem malutki ;-)

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-19, 21:46   

Marcin to ty nas tak motywujesz i my siebie nawzajem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :drzewo-tanczy:

DZIĘKI :kwiatek1:

KuKsU 

Wysłany: 2016-08-20, 00:12   

no to i ja...

ciągle pracuję, więc to sporo czasu zajmuje;
moje dzieci mają 5 i 7 lat - to nie jest wiek całkiem bezobsługowy;
PNF raz w tygodniu 1 godzina, chciałabym więcej, ale nie mam kiedy....
Neuroforma codziennie po 30-45 minut
Logopeda raz w miesiącu 1 godzina

chyba tyle...

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-21, 10:36   

zmotywowaliście mnie!!!!

naprawiłem pralke
naprawiłem zarwane łóżko - sam popsułem żeby mieć co robić ;-)
no i wyczyściłem kran bo kiepsko woda leciała tyle rdzy w nim było
W między czasie typowe zajęcia - posiłki,zakupy i troche latania po urzędach w piątek

Wieczorem też nie obijałem się - jak zwykle piwko ;-)

AGATA 

Wysłany: 2016-08-21, 16:17   

katarzynab_81 napisał/a:
Marcin to ty nas tak motywujesz i my siebie nawzajem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :drzewo-tanczy:

DZIĘKI :kwiatek1:

no proszę wygląda na to że nami trzeba solidni potrząsnąć i chodzimy jak w zegarku :bum-cyk:

Beata 

Wysłany: 2016-08-21, 20:01   

Wieczorem też nie obijałem się - jak zwykle piwko ;-) [/quote]

no to zdrówko.... :drinks:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-21, 23:46   

to nie ja Was motywuje - pamiętajcie w kupie siła ;-)

motywujcie się wzajemnie i pytajcie tych co nie piszą

puk puk puk Dorotko :deska:

AGATA 

Wysłany: 2016-08-22, 14:03   

No właśnie - coś Dorotka milczy :nie: :pogaduszka: :pogaduszka:

Dorota75 

Wysłany: 2016-08-22, 14:16   

AGATA napisał/a:
No właśnie - coś Dorotka milczy :nie: :pogaduszka: :pogaduszka:

Ale ,że co ?
Czy ja ćwiczę ? No oczywiście :drzewo-tanczy: dzień i noc :drzewo-tanczy:

"Dum Spiro Spero"

Dorota75 

Wysłany: 2016-08-22, 14:20   

"Dum Spiro Spero"

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-24, 11:59   

:smiech:

13939398_651568838343183_1941976065059390379_n.jpg
Plik ściągnięto 131 raz(y) 30,62 KB

AGATA 

Wysłany: 2016-08-24, 15:36   

Dorota75 napisał/a:
Obrazek

oby odcisków nie było od tych ćwiczeń :banana2:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-24, 20:50   

AGATA napisał/a:
Dorota75 napisał/a:
Obrazek

oby odcisków nie było od tych ćwiczeń :banana2:

raczej kratki na plecach od sznurków z ćwiczeń Kasi

sis

Wysłany: 2016-08-25, 00:07   

mojej siostry (jeszcze) nie ma na naszym forum, więc napisze, że znowu ma rehabilitację :dance: (wcześniej miała swoją pierwszą w maju) i codziennie godzinę ćwiczy od pon - do pt :). Dziś mówiła, że się spociła :dance: mimo, iż rehabilitant troszkę jej dziś odpuścił :) A potem w domy leżakowała bo zakwasów na prawym pośladku dostała :clapping:

i jak tak Was czytam - to ja też muszę chyba te moje ciało poćwiczyć ;-) motywujecie :D

sis

Wysłany: 2016-08-25, 00:11   

Dorotka - takie ćwiczenia to ja też lubię :lol: Tymczasem dobrej nocy i życzę Wam dobrego jutrzejszego dnia i energii do ćwiczeń :lol:

LordDino 

Wysłany: 2016-08-25, 08:09   

Sis pamiętajcie, że przetrenowanie też nie jest dobre. A neurolodzy mi mówili, że w naszym schorzeniu rehabilitacja ciągła może zaszkodzić lepiej robić przerwy to nie moje słowa.

Dorota75 

Wysłany: 2016-08-25, 09:57   

sis napisał/a:
Dorotka - takie ćwiczenia to ja też lubię :lol: Tymczasem dobrej nocy i życzę Wam dobrego jutrzejszego dnia i energii do ćwiczeń :lol:

:radosne-sloneczko: Kiedyś trzeba spać ,
Jak nie w nocy to kiedy indziej :radosne-sloneczko:
DZIĘKUJĘ I WZAJEMNIE .

A teraz to już miłego dnia .

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2016-08-25, 10:48   

LordDino napisał/a:
Sis pamiętajcie, że przetrenowanie też nie jest dobre. A neurolodzy mi mówili, że w naszym schorzeniu rehabilitacja ciągła może zaszkodzić lepiej robić przerwy to nie moje słowa.

Pewie że przetrenowanie może zaszkodzić, ale p pierwszych ćwiczeniach często tak bywa, potem jest ok. Dobrze jest nauczyć się słuchać własnego organizmu, jak mówi nie zwłaszcza.
Ja kiedyś usłyszałam od neurologów w klinice, że rehabilitacja szkodzi. Było to bardzo dawno ale moja kuzynka wierzy w to do dzisiaj i skuti są fatalne.

— Jan Paweł II

Adam L. 

Wysłany: 2016-08-25, 13:19   

AGATA napisał/a:
no i znowu mam problem :::::
nie mogę wejść na stronę " ĆWICZENIA " po użyciu -- odpowiedz - wchodzi strona główna i nic nie mogę pisać

Sprawdzam http://www.ataksja.home.p...p?p=22081#22081 - działa.

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-25, 15:05   

u mnie podobnie :hoho: w niektórych działach

Ela 

Wysłany: 2016-08-26, 14:20   

:witos: u mnie nie

— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-28, 02:34   

no i co???!!!!

Wracam o 1.30 z pracy po 14 godzinach wchodze na forum zobaczyć kto tam dziś w tych ćwiczeniach nawywijał a tu weekend pełen!!!!!

Co jest misiaczki???? - ja wiem że weekend jest od odpoczynku ale zawsze można napisać że dziś byłem/am na spacerku,grilu czy dyskotece - to też rehabilitacja

Dr.Rakowicz opitoliła mnie na ostatnim turnusie że za rzadko chodzimy na fajfy - a wy co?

Ela 

Wysłany: 2016-08-28, 09:42   

Rrudnocodziennie chwalić się, że się posprzatało mieszkanie, powiesiło pranie, zrobiło się sobie kawę i jedzonko i samemu doniosło. :dance: A na tańce chętnie bym poszła, ale nie mam okazji, ale jak mąż wróci, to może go namówię i gdzieś pójdziemy?

— Jan Paweł II

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-28, 10:33   

ja byłam w piątek na shoopingu (Artur dostał rentę :elvis: rundka po galerii to też spacer :smiech: ) wczoraj na parapetówce a dziś narazie leniuchuje a wieczorkiem pokręce na rowerku :slonce2:

Ela 

Wysłany: 2016-08-28, 13:00   

Co to jest shoping? coś to z zakupami ma wspólnego? prztjemna rehabilitacja :radosne-sloneczko:
Ja terz wróciłam z długiego saceru, uff jak gorąco. Teraz rehabilituję ręce na klawiaturze i piję kawkę , a nogi odpoczwają :komputerowiec:

— Jan Paweł II

Beata 

Wysłany: 2016-08-28, 16:07   

ja ood piątku tylko jeżdże i chodzę , na szczęście od poniedziałku plażing... :radosne-sloneczko: :plaza: :radosne-sloneczko:

Ela 

Wysłany: 2016-08-28, 16:20   

Zeby ylko pogoda dopisala, żeby nie trzeba było tylko spacerować

— Jan Paweł II

Dorota75 

Wysłany: 2016-08-28, 16:28   

katarzynab_81 napisał/a:
ja byłam w piątek na shoopingu (Artur dostał rentę :elvis: rundka po galerii to też spacer :smiech: ) wczoraj na parapetówce a dziś narazie leniuchuje a wieczorkiem pokręce na rowerku :slonce2:

FAJNIE !!!!!!!!!!!!!!
Mój Marcin jak słyszy słowo sklep to dostaje gorączki :-/ Chodzimy tylko po to po co musimy .

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2016-08-28, 17:06   

Tak szczerza to ja chyba wolę shoping od plażingu :radosne-sloneczko:
Mój mąż też lubi kupować

— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-29, 21:12   

Dorota75 napisał/a:
katarzynab_81 napisał/a:

FAJNIE !!!!!!!!!!!!!!
Mój Marcin jak słyszy słowo sklep to dostaje gorączki :-/ Chodzimy tylko po to po co musimy .

Taaa jak zwykle Marcin

Ale jak ostatnio chciałem tą zakupową Dorotkę wyciągnąć do sklepu po bluzke dla niej to sięskończyło zakupami przez internet

Ale spoko wszystko zniese ;-)

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-30, 21:54   

FAJNIE !!!!!!!!!!!!!!
Mój Marcin jak słyszy słowo sklep to dostaje gorączki :-/ Chodzimy tylko po to po co musimy .[/quote]

a w Aleksandrowie to do NETTO śmigał :dancer: :drinks: :dancer:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-08-30, 23:10   

bo tam mało ludzi i trzeba

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-08-31, 11:59   

poprostu nie lubisz tłoku i kolejek ja też nie ale ciuchy kocham no i trzeba się rehabilitować a taka rundka po galerii to skarb :drzewo-tanczy:

Adam L. 

Wysłany: 2016-08-31, 15:58   

Sprawdzam :)

Edycja: nie przekierowuje mnie na SG.

AGATA 

Wysłany: 2016-08-31, 17:43   

też miałam ten problem , co i Kasia , a dziś mogę tu pisać .............

AGATA 

Wysłany: 2016-08-31, 17:48   

a w temacie PROBLEM - problem pozostał :deska: :deska:

Adam L. 

Wysłany: 2016-08-31, 18:32   

AGATA napisał/a:
też miałam ten problem , co i Kasia , a dziś mogę tu pisać .............

AGATA napisał/a:
a w temacie PROBLEM - problem pozostał :deska: :deska:

Ciekawe.. :bujawka:

Ela 

Wysłany: 2016-08-31, 18:39   

Bardzo, to pewnie nie jest wina komputera, Nie bardzo to na temat, chyba że potraktować to jako np ćwiczenia cierpliwości :drzewo-tanczy:

— Jan Paweł II

AGATA 

Wysłany: 2016-09-01, 12:33   

hura!!!!!!!! mogę tu pochwalić się swoim wyczynem , a cierpliwości to wymaga , a teraz idę poprasować ( nie cierpię tej czynności , ale ktoś musi to zrobić ) ,

Odpowiedz do tematu