Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przed pierwszymi objawami
Autor Wiadomość
Ewa 

Wysłany: 2010-03-21, 13:56   Przed pierwszymi objawami

O błędach w kodzie DNA wiem od 2008 roku. Od tego czasu wciąż się zastanawiam, kiedy wystąpią pierwsze objawy. Mama ciągle powtarza, że ma nadzieję, że nie zachoruję, ale ja nie do końca w to wierzę. Moment odebrania wyników badań pamiętam, jakby to było wczoraj. Pamiętam ulgę, jaką poczułam na wieść, że siostra będzie zdrowa a jednocześnie jakieś dziwne uczucie, które sprawiło, że zaczęłam płakać. Wtedy miałam wrażenie, że skoro już wiem o chorobie, to zaraz pojawią się jakieś objawy.
Teraz już mi to przeszło. Zaczynam się mobilizować do ćwiczeń (na razie chodzę na basen). Jednak wciąż jeszcze zastanawiam się, czy przypadkowe potknięcia, zachwiania, czy "dziurawe ręce" są objawem choroby, czy tylko zwykłym przypadkiem krążącym po zdrowych ludziach... Umysł podpowiada, że raczej to drugie (nawet w pisaniu wkrada się to słówko "raczej"), ale gdzieś tam jest strach, że może jednak...
Wiem, że nie jestem jedyną na forum osobą przed objawami. Zastanawiam się, jak wy przeżywacie świadomość noszonej bomby zegarowej, lub tylko możliwość w przypadku tych, którzy się nie przebadali.

Robert 

Wysłany: 2010-03-21, 17:28   

Nie wiem co gorsze choroba czy świadomość jej wystąpienia ale gdy ma się taką wiedzę można się przygotować ,wiem że to brzmi okropnie - ale gdybym wiedział że się przewrócę to bym się położył Ja sobie pluję w zęby że nie pracowałem do renty w zakładzie w którym zaczynałem swą karierę zawodową (Polkolor) gdyż oni nie tylko dobrze płacili ale i wykazywali całe zarobki co przy naszym systemie emerytalno-rentowym nie jest bez znaczenia . Domyślam się że żyjąc z taką świadomością nie w głowie takie myślenie ale może mój przykład będzie w czymś pomocny .

Odpowiedz do tematu