Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - wrzesień 2020
Autor Wiadomość
KuKsU 

Wysłany: 2020-01-20, 21:35   ALEKSANDRÓW KUJAWSKI - wrzesień 2020

Witam

Rozpoczynam przyjmowanie zapisów na turnus rehabilitacyjny w Aleksandrowie Kujawskim we wrześniu br.

Zapisy przyjmuję WYŁĄCZNIE w formie mailowej pod adresem aga.tajchman@sepulka.net
W temacie maila proszę wpisać ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 2020.

W mailu wpisujemy

Imię i nazwisko
Pesel
Adres zamieszkania
Telefon kontaktowy
e-mail kontaktowy
chorzy wpisują jak się poruszają (samodzielnie,chodzik,wózek), dodatkowo chorzy jadący z opiekunem podają te same dane opiekuna.
Specjalne wymagania od pokoju/łazienki
Informacja o dofinansowaniu Stowarzyszenia: TAK / NIE

ZAPISY DO KOŃCA KWIETNIA 2020

Termin 10 – 24.09.2020
Koszt 1800 zł

Dofinansowanie ze strony Stowarzyszenia to 800 złotych (tylko dla członków nie zalegających ze składkami i opłaconą składką za rok 2020) – uczestnik wpłaca pozostałą część. Z dofinansowania można skorzystać tylko raz w roku. Jeśli ktoś decyduje się na dofinansowanie np. Sarbinowa, wówczas nie może skorzystać ponownie w Aleksandrowie w tym samym roku.
Zaliczki będziemy wpłacać prawdopodobnie od 15 maja, ale o tym poinformuję już osoby zainteresowane

Oferta obejmuje:

- zakwaterowanie w pokojach z pełnym węzłem higieniczno sanitarnym
- 3 posiłki dziennie
- 6 zabiegów dziennie
- całodobowa opieka pielęgniarska i lekarska
- 4 x terapia zajęciowa
- 4 x zajęcia grupowe z logopedą
- 2 x zajęcia grupowe z psychologiem

KuKsU 

Wysłany: 2020-02-18, 09:58   

No to połowa miejsc już zajęta. Speszcie się.

Beata Murawska 

Wysłany: 2020-02-21, 12:23   

z tego co widać Alekandrów chyba lepszy z opieką lekarską i zabiegami ? ale to chyba zależy co kto lubi nam z mężem odpowiada morze uwielbiamy je poz

katarzynab_81 

Wysłany: 2020-02-21, 20:20   

ja tam nie jeżdżę ze względu na warunki nawet wózkiem nie da rady do łazienki wjechać :deska: a wyjść wogóle nie ma gdzie :-( :-( :-( :-( :-( ale rehabilitacja super :-) :-) :-) :-)

KuKsU 

Wysłany: 2020-02-24, 10:33   

To zależy kto czego szuka.

W Sarbinowie to ośrodek wypoczynkowy, zabiegów jest mało, ale za to miasto dostosowane do niepełnosprawnych i można dużo robić poza zabiegami.
Aleksandrów Kujawski to szpital uzdrowiskowy. Zabiegów jest zdecydowanie więcej. Miasto jest niestety niedostosowane do niepełnosprawnych i robienie czegoś poza zabiegami jest wyczynem.

Dzięki organizacji przez Stowarzyszenie dwóch turnusów każdy może wybrać zgodnie z oczekiwaniami.

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2020-03-10, 21:46   

Beata Murawska napisał/a:
z tego co widać Alekandrów chyba lepszy z opieką lekarską i zabiegami ? ale to chyba zależy co kto lubi nam z mężem odpowiada morze uwielbiamy je poz

Niby opieka lekarska jest ale mieliśmy już przypadki że jeździliśmy po nocy karetkami na pogotowie czy też po wezwaniu pomocy nikt nie zareagował więc proszę tych argumentów nie brać pod uwagę - każdy niesamodzielny chory musi mieć opiekuna

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2020-03-10, 21:51   

KuKsU napisał/a:
To zależy kto czego szuka.

W Sarbinowie to ośrodek wypoczynkowy, zabiegów jest mało, ale za to miasto dostosowane do niepełnosprawnych i można dużo robić poza zabiegami.
Aleksandrów Kujawski to szpital uzdrowiskowy. Zabiegów jest zdecydowanie więcej. Miasto jest niestety niedostosowane do niepełnosprawnych i robienie czegoś poza zabiegami jest wyczynem.

Dzięki organizacji przez Stowarzyszenie dwóch turnusów każdy może wybrać zgodnie z oczekiwaniami.

Dokładnie zgadzam się z tą wypowiedzią - nie wiem czy mogę ujawnić kto to mówi :)
Zabiegów zdecydowanie więcej (ale też cena wyższa) . Słyszę co roku narzekania na warunki w pokojach i poza ośrodkiem a mimo to ma on swoich zwolenników.
Natomiast martwi mnie to że ktoś jedzie enty raz a nadal narzeka - warunki się nie zmieniają i Stowarzyszenie niestety nie ma wpływu na ich zmianę

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2020-03-10, 21:56   

Osobiście uważam że nawet 10 zabiegów nie zastąpi chorym minimum godzinnego spaceru codziennie a takie bez względu jak się poruszacie są możliwe w Sarbinowie gdzie jeździmy w marcu co daje dodatkowy efekt łykania jodu co też nie jest dla Was bez znaczenia.
Nie ukrywam że jestem przeciwnikiem Aleksandrowa (jak dla mnie więcej minusów niż plusów) ale to Wy decydujecie na walnych gdzie chcecie turnusy

KuKsU 

Wysłany: 2020-07-29, 09:45   

Wyjazd do Aleksandrowa aktualny.

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2020-08-16, 02:09   

Szanowni Państwo
Każdy kto zapisał się na turnus otrzymał mailową i sms-ową informację o tym że turnus jest odwołany
Pragnę poinformować, że po konsultacjach z Aleksandrowem i wzrastająco o ponad 100% ilością zarażonych w porównaniu do marca (kiedy obostrzenia były największe) odwołałem turnus i jest to moja niekonsultowana z Zarządem decyzja.
Nie widzę powodów dla których organizator turnusu czyli Stowarzyszenie miałby brać na siebie odpowiedzialność za zdrowie czy też życie uczestników - nie racjonalne informacje Ministerstwa Zdrowia które twierdzi że teraz to nie problem (800 zachorowań dziennie) a w marcu zamknięte sanatoria (300 dziennie) skłaniają mnie do odwołania turnusu gdyż nie spodziewam się zmniejszenia liczby zachorowań.
Decyzja jest tylko moja i nie konsultowana z resztą Zarządu więc wszelkie konsekwencje tej decyzji ponoszę ja.
Uważam, że to lepsze rozwiązanie dla Stowarzyszenia niż jakiekolwiek konsekwencje przy ewentualnych zachorowaniach i jak historia uczy już nie raz Stowarzyszenie było straszone pozwami sądowymi i to nie z tak poważnych powodów.

Jednocześnie jednak pomijając fakt samych roszczeń chorych czy też ich rodzin nie chcę z powodów czysto sumiennych być odpowiedzialnym za ewentualne konsekwencje przykrych skutków takiego turnusu.

Jeszcze raz zaznaczam to moja nie konsultowana z Zarządem decyzja i ewentualne pretensje czy też roszczenia proszę kierować do mnie jako Prezesa Stowarzyszenia.

KuKsU 

Wysłany: 2020-08-16, 12:07   

Czy konsultowana, czy nie z pewnością słuszna.

Odpowiedz do tematu