Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam!
Autor Wiadomość
michal 

Wysłany: 2017-08-31, 13:42   Witam!

Nazywam się Michał i mam 31lat i wykrytą atksje jakies 5 lat temu. Do tej pory jestem jeszcze w miare sprawny(Pracuje,jezdze samochodem itd...) ,ale niestety czuje chorobe coraz mocniej to co kiedyś bylo dla mnie naturalne staje się już nie wykonalne. Jak narazie rechabilitowalem sie ,,indywidualnie" jednak stwierdzam że to mi juz wogóle nie pomaga, więc przyszedł moment wiekszej akceptacji choroby i poszukania pomocy u bardziej doświadczonych. Bardzo bym prosił o napisanie mi gdzie jechać na turnus rehabilitacyjny, czym sie sugerować w wyborze takiego osrodka oraz czy ktos ma doswiadczenie co do wyjazdów z zus-em w mazowieckim (bo oni wysylaja jak najblizej chyba)
Przpraszam za prawdopodobnie nie ten dzial ale wsumie to niewiem gdzie pisac

Kasiamistrz 

Wysłany: 2017-09-02, 19:47   

Hej! Nie bardzo ty sam możesz się kierować w wyborze ośrodka rehabilitacji, bo zależy to od lekarza, gdzie cię skieruje albo od Funduszu Zdrowia. Bardzo ważna w tej chorobie jest gimnastyka PNF oraz ćwiczenia w basenie. Ja osobiście jeszcze staram się o masaże na nogi i ćwiczenia na platformie techno body (nie wszystkie ośrodki to posiadają). Pozdrawiam ;-)

Dorota75 

Wysłany: 2017-09-03, 10:02   

Kasiamistrz napisał/a:
Hej! Nie bardzo ty sam możesz się kierować w wyborze ośrodka rehabilitacji, bo zależy to od lekarza, gdzie cię skieruje albo od Funduszu Zdrowia. Bardzo ważna w tej chorobie jest gimnastyka PNF oraz ćwiczenia w basenie. Ja osobiście jeszcze staram się o masaże na nogi i ćwiczenia na platformie techno body (nie wszystkie ośrodki to posiadają). Pozdrawiam ;-)

Hej,
Lekarz ?? NFZ ?? śmiechu warte :drzewo-tanczy: . W tym kraju jak sama siebie nie zadbasz to nic nie masz. Na sanatorium z NFZ czekam 2 rok. A po tyg. napisali do mnie pismo ,że oni to takiej choroby to nie mają i żeby mi lekarz zmienił.
Nasza choroba nie ma swojego numeru. Na szpital też się czeka min.rok. Prędzej umrzesz niż się jakiejś rehabilitacji doczekasz. Aa, ostatnio byliśmy w przychodni załatwić reh. i mówimy tej lekarce ,że Nas trochę nie będzie w Łodzi a Ona : to niic nie szkodzi mogą Państwo wyjechać. W tym roku nie ma co liczyć na reh. :drzewo-tanczy:

"Dum Spiro Spero"

Kasiamistrz 

Wysłany: 2017-09-03, 15:37   

Witaj!Dorota zmien lekarza. Ja co roku jezdze do senatorium, a w tym roku bylam w maju i jade we wrzesniu. Pozdrawiam

Dorota75 

Wysłany: 2017-09-04, 10:30   

Kasiamistrz napisał/a:
Witaj!Dorota zmien lekarza. Ja co roku jezdze do senatorium, a w tym roku bylam w maju i jade we wrzesniu. Pozdrawiam

No to tylko pozazdroscic. ( Wszyscy czekają , rok, dwa . )
A co ma lekarz do tego ??? To NFZ odpowiada za sanatoria. On ma jakiś wpływ na to ??

"Dum Spiro Spero"

Kasiamistrz 

Wysłany: 2017-09-04, 13:39   

Hej! Lekarz na przyjeciu do senatorium wystawia zabiegi. I tu jest istotne czy zna ta chorobe.

Kasiamistrz 

Wysłany: 2017-09-04, 13:51   

Acha! Nie tylko przez NFZ mozemy starac sie o senatoria. Zbierz wszystkie dokumenty zwiazane z choroba, skierowanie od lekarza neurologa i wyslij do senatorium do ktorego chcesz jechac.Oni przysla zawiadomienie ile musisz czekac. Zeby dlugo nie czekac na skierowaniu od nueurologa niech dopisze PILNE.

Dorota75 

Wysłany: 2017-09-04, 14:34   

Kasiamistrz napisał/a:
Acha! Nie tylko przez NFZ mozemy starac sie o senatoria. Zbierz wszystkie dokumenty zwiazane z choroba, skierowanie od lekarza neurologa i wyslij do senatorium do ktorego chcesz jechac.Oni przysla zawiadomienie ile musisz czekac. Zeby dlugo nie czekac na skierowaniu od nueurologa niech dopisze PILNE.

Dziękuję bardzo !!!!!!!!!!!!!!
:serce:

"Dum Spiro Spero"

Ela 

Wysłany: 2017-09-05, 07:08   

to już całkiem nie na temat, może gdzie ś przenieść dyskusję? np tu http://www.ataksja.home.p...forum.php?f=287
Rzeczywiście, naszej choroby nie ma w kodach rozporządzenia, nie ma niczego, co by dało się tam podciągnąć. Nie ma wielu innych chorób, w których rehabilitacja jest jedynym środkiem. To jest rozporządzenie z 2012 roku, a więc stosunkowo młode.
Z tego co wiem, to wyjazdy finannsuje NFZ, alo można prywatnie. Są też o środki rehabilitacji KRUS, dużo krócej się tam czeka

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2017-09-05, 12:07   

:witos: moj lekarz napisal pilne ale tonuie pomoglo bo jestesmy dla ludzi w szpitalach stabilni :dance: :dancer:

Odpowiedz do tematu