Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień dobry
Autor Wiadomość
Anecia 

Wysłany: 2016-09-12, 12:02   Dzień dobry

Cześć mam na imię Aneta od tygodnia wiem że mam SCA 1. Narazie żadnych poważnych zmian nie odczuwam i szukam wszelkich możliwości zatrzymania choroby na tym etapie. Czy jest to możliwe? Pozdrawiam

Józefa 

Wysłany: 2016-09-12, 15:23   

Witaj widzę, że jesteśmy z tego samego miasta :radosne-sloneczko: ja podobnie jak Ty nie mam narazie zaawansowanej choroby, chociaż muszę stwierdzić, że przeżycia zrobiły swoje, tzn ciężka choroba mojej mamy (nowotwór) a potem jej śmierć spowodowały, że tak powiem że choroba moja ruszyła z miejsca niestety. Pozdrawiam

Ela 

Wysłany: 2016-09-12, 18:11   

Rehabi;litacja pod okiem dobrego rehabilitanta. Jak najwięcej rehabilitacji, także w domu samemu. Ania z naszego Forum może coś bardziej konkretnie napisać.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-09-12, 19:07   Re: Dzień dobry

Anecia napisał/a:
Cześć mam na imię Aneta od tygodnia wiem że mam SCA 1. Narazie żadnych poważnych zmian nie odczuwam i szukam wszelkich możliwości zatrzymania choroby na tym etapie. Czy jest to możliwe? Pozdrawiam

będę brutalny ale ktoś musi
nie ma nic co wyleczy czy powstrzyma chorobe jedynie ćwiczenia spowolniają objawy ale nie chorobe

Witaj
Chociaż pewnie już mnie nie lubisz :-)

Ela 

Wysłany: 2016-09-12, 20:40   

Wyleczyć może terapia genowa, nad którą naukowcy pracują, ale potrwa to zapewne lata. Cwiczenia mogą spowolni ć, czy też nawet trochę zahamować. Im więcej ich, tym lepiej. Warto wszystko robić, by dotrwać jako tako do tej terapii.bJest to możliwe chyba.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

sis

Wysłany: 2016-09-12, 21:04   

Cześć Anecia :)

Ja tu "świeżak" jestem, ale: rehabilitacja (niby najlepiej metodą PNF) i ćwiczenia w domu, logopeda, psycholog - takie formy "leczenia" stosuje moja siostra.
Marcin ma rację, leku nie ma, jeszcze nie ma.

pozdrawiam

sis

Wysłany: 2016-09-12, 21:08   

Elu, o jakiej terapii genowej piszesz? Nad czym pracują naukowcy? Możesz podać jakiś link do poczytania?

Ela 

Wysłany: 2016-09-13, 06:20   

To jest przyszłość medycyny, ale jak moja mama xachorowała, to lekarze nie ptrafili postawić diagnozy, choroba jeszcze nie miała nazwy. Ja uż miałam badania genetyczne. Może moja córka doczeka skutecznego leczenia, może młodsi z nas, może my. To zagadka.
Znalazłam teraz szybko takie dwa artykuły, ale myślę,że chyba dobre.

Podsumowanie

Terapia genowa jest nadzieją na wyleczenie wielu chorób ludzkich, uważanych dziś za nieuleczalne. Idealna terapia powinna być bezpieczna a za razem skuteczna. Inne pożądane cechy to łatwość stosowania i niewielka cena. Całkowite wyeliminowanie efektów ubocznych wydaje się nie byd możliwe do zrealizowania, jednakże obecnie celem badań wielu lekarzy i biotechnologów jest udoskonalenie metod transferu materiału genetycznego do komórek pacjentów do tego stopnia, by stało się to bezpieczne przynajmniej tak samo jak konwencjonalne metody leczenia. Mimo wielu lat badao i wielu przeprowadzonych do tej pory prób przedklinicznych i klinicznych terapia genowa nie jest stosowana komercyjnie.
Rozwój inżynierii genetycznej, badania nad nowymi wektorami kwasów nukleinowych, nad poprawieniem ich efektywności i bezpieczeństwa pozwalają sądzić, że być może w nadchodzących latach terapia genowa stanie się szeroko dostępną, bezpieczną i skuteczną formą leczenia przynajmniej części chorób, stanowiąc uzupełnienie dla metod konwencjonalnych.

Autor: Magdalena Maniecka

http://laboratoria.net/artykul/12555.html

i drugi - o chorobie Parkinsona http://www.medonet.pl/zdr...ul,1640125.html

— Jan Paweł II

Anecia 

Wysłany: 2016-09-13, 06:55   

Trochę trudno mi pisać tak na forum bo jestem z natury skryta
Moja mam zmarła 9 lat temu była leczona na SM ale teraz przypuszczamy że mogła być to ataksja.
Czy mogłybyśmy się spotkać osobiście i porozmawiać Józefo?

Anecia 

Wysłany: 2016-09-13, 07:05   

Marcinie nie mogę powiedzieć, że Cię nie lubię bo Cię nie znam ale i tak wierzę, że znajdzie się metoda na tą chorobę nie wiem jeszcze jak ale się uda, po mimo tego, że teraz nie ma takich możliwości.
A jeśli ktoś będzie wiedział o jakiś metodach eksperymentalnych to ja chętnie się zgłaszam i proszę o jakieś informacje.

Beata 

Wysłany: 2016-09-13, 17:17   

Witaj Anecia ! :kwiatek1: :kwiatek1 :kwiatek1:

Józefa 

Wysłany: 2016-09-13, 19:34   

Anecia napisał/a:
Trochę trudno mi pisać tak na forum bo jestem z natury skryta
Moja mam zmarła 9 lat temu była leczona na SM ale teraz przypuszczamy że mogła być to ataksja.
Czy mogłybyśmy się spotkać osobiście i porozmawiać Józefo?

Dobrze, możemy się spotkać, napiszę na pw :kwiatek1:

anna 

Wysłany: 2016-09-18, 06:36   

to prawda rehabilitacja dzia la cudfa wiem to po ostaTNIEJ REHABILITACJI A WYJEDŻAM CZĘSTO I MAM MIERSIĄC REHABILITACJI A TERAZ W KIEKRZU :radosne-sloneczko: PANI DOKTOR BYŁA ZDZIWIOMNA JAKIE OSIEGNEŁAM REZULTATY :radosne-sloneczko: POZDRAWIAM

Ela 

Wysłany: 2016-09-18, 12:23   

Aniu Ty bardzo często jeździsz, czasem więcej Ciebie tu na Forum nie ma niż jesteś.
nie każdemu chcę się tak, ale sama widzisz rezultaty :dance: opiekujesz się jeszcze bratem?

— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2016-09-18, 16:42   

brat ma opiekunke ale sobote nosze mu olbiaddd jak mnie nie ma nieraz mama jak swie dobrze czuje w tym roku byłam az 4 razy dlatego sa rezultaty na wet bez p;nf

Ela 

Wysłany: 2016-09-18, 16:47   

:radosne-sloneczko: Bardzo ładnie piszesz, rzeczywiście, widać poprawę :dance:

— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2016-09-18, 19:09   

BO RRĘKA SAMA CHODZIŁA TERAZ JUŻ NIE :drzewo-tanczy:

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-09-20, 11:12   Cześć wszystkim....

:-) Witam nazywam się Beata Murawska mieszkam w Głogowie po badaniach genetycznych okazało się , że jestem chora na SCA1 .Staram się pogodzić z chorobą i ją zaakceptować , ale ciężko mi to idzie od nie dawna zapisałam się do Stowarzyszenia i teraz czekam na ich odpowiedz... Pozdrawiam i zarazem bardzo witam wszystkich użytkownoków :-)Cześć

AGATA 

Wysłany: 2016-09-20, 12:03   

:witos:
Witaj wśród nas
fajnie ,że jakoś działasz w kierunku spowolnienia choróbska , ja też mam 1-kę, i niestety z naszą chorobą trzeba nauczyć się żyć , dobrze jest korzystać z rehabilitacji jak tylko jest możliwość

Józefa 

Wysłany: 2016-09-20, 13:15   

Witam serdecznie :kwiatek1: :radosne-sloneczko:

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-09-20, 13:37   

AGATA napisał/a:
Witaj wśród nas
fajnie ,że jakoś działasz w kierunku spowolnienia choróbska , ja też mam 1-kę, i niestety z naszą chorobą trzeba nauczyć się żyć , dobrze jest korzystać z rehabilitacji jak tylko jest możliwość
Witam - czy możesz Mi powiedzieć ile już chorujesz na 1 i w jakim jesteś stanie - jeszcze nigdy do tej pory nie spotkałam ani nie miałam kontaktu z osobą chorą jak ja ...

Ania 

Wysłany: 2016-09-20, 13:49   

:witos: :radosne-sloneczko:
napisałam, na pw.

anna 

Wysłany: 2016-09-20, 17:44   

:witos: :radosne-sloneczko:

AGATA 

Wysłany: 2016-09-21, 12:06   

Beata Murawska napisał/a:
AGATA napisał/a:
Witaj wśród nas
Witam - czy możesz Mi powiedzieć ile już chorujesz na 1 i w jakim jesteś stanie - jeszcze nigdy do tej pory nie spotkałam ani nie miałam kontaktu z osobą chorą jak ja ...

witaj SCA-1 mam zdiagnozowane w 2009 r. niestety choroba posuwa się do przodu - powoli - ale jednak najpierw chodziłam z laską , ma teraz już potrzebuję balkonik , a i mowa poleciała mi bardzo , o pisaniu już nie wspomnę (tragedia).

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-09-27, 20:27   

AGATA napisał/a:
Beata Murawska napisał/a:
AGATA napisał/a:
Witaj wśród nas

witaj SCA-1 mam zdiagnozowane w 2009 r. niestety choroba posuwa się do przodu - powoli - ale jednak najpierw chodziłam z laską , ma teraz już potrzebuję balkonik , a i mowa poleciała mi bardzo , o pisaniu już nie wspomnę (tragedia).

Agatko Ty to akurat przesadziłaś - są postępy jak u każdego ale u Cibie nie tak duże jak u innych obiboków ;-)
bardzo dobrze dajesz sobie rade z chorobą choć nie wiem czy to zasługa Twoich ćwiczeń czy też fantastycznej pogody ducha

AGATA 

Wysłany: 2016-09-28, 12:33   z

:radosne-sloneczko: DZIĘKUJĘ za miłe słowa , każdy sobie jakoś tam radzi dobrze że nie odbiło się to tak bardzo na mojej psychice.

Odpowiedz do tematu