Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
artykuł
Autor Wiadomość
Cr3dO
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-18, 06:49   artykuł

Hej, zapomniałem pokazać, artykuł ma z miesiąc już ale przez natłok rożnych spraw nie umieściłem go wcześniej

www.sgasiewski.pl/choroba

Po artykule dzwonił do mnie Pan Jacek Zareba i powiedział że mogę liczyć na jego aprobatę w poszukiwaniu pracy.

franek 
Administrator

Wysłany: 2010-10-18, 08:25   

To jest artykuł o Tobie ?

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Ela 

Wysłany: 2010-10-18, 09:01   

A kto to jest ten Pan Jacek? Jestem w szoku, u nas nie ma takich problemów - na razie??
spróbuj poszukać może przez http://pomocmaltanska.pl/

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Cr3dO
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-18, 12:25   

franek napisał/a:
To jest artykuł o Tobie ?

nie <joke>

Ela napisał/a:
A kto to jest ten Pan Jacek? Jestem w szoku, u nas nie ma takich problemów - na razie??
spróbuj poszukać może przez http://pomocmaltanska.pl/

Pan Jacek Zareba to dyrektor szpitala w Warszawie, tego od genetyki.
Zna Naszą chorobę.

p.s.
ciekawa strona

Ela 

Wysłany: 2010-10-18, 12:57   

Wiesz, dobrze jest mieć taką aprobatę, ale i tak szukać musisz sam. Do łodzi mógłbyś dojeżdżać? czy szukasz czegoś na miejscu? przepraszam za pytanie, ale z czego żyjesz? MOŻE RACZEJ -Czy masz jakieś źródła dochodu? czy ktoś Ci pomaga?

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Cr3dO
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-18, 13:32   

Ela napisał/a:
Wiesz, dobrze jest mieć taką aprobatę, ale i tak szukać musisz sam. Do łodzi mógłbyś dojeżdżać? czy szukasz czegoś na miejscu? przepraszam za pytanie, ale z czego żyjesz? MOŻE RACZEJ -Czy masz jakieś źródła dochodu? czy ktoś Ci pomaga?

Wiem że muszę sam, dojeżdżać mogę ale w moim zawodzie to nie jest konieczne. Są oferty pracy zdalnej ale zawsze jest rozmowa kwalifikacyjna na której odpadałem z powodu "pijaństwa" :\

Żyję z drobnych zleceń, ale nie są to pieniądze na normalne życie, brak na leki, rehabilitację, nawet czynszu nie płace :(

Ela 

Wysłany: 2010-10-18, 13:50   

Sylwek, z czym masz największe problemy? z chodzeniem, czy mową?
byłeś w MOPSie? czyli ":opiece społecznej"? Może oni coś podpowiedzą
Zarejestruj się także w Urzedzie dla Bezrobotnych. oni tam robią różne kursy -0 bezpłatnie i może na staż gdzieś Cię przyjmą.

— Jan Paweł II

Cr3dO
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-18, 17:17   

Ela napisał/a:
Sylwek, z czym masz największe problemy? z chodzeniem, czy mową?
byłeś w MOPSie? czyli ":opiece społecznej"? Może oni coś podpowiedzą
Zarejestruj się także w Urzedzie dla Bezrobotnych. oni tam robią różne kursy -0 bezpłatnie i może na staż gdzieś Cię przyjmą.

I z jednym i drugim mam problemy, większe chyba z chodzeniem, mam długie włosy wyglądam jak pijany żul :\
W MOPSie "pomagają" mi - 60 zł miesięcznie.
w PUP jestem zarejestrowany ale nic nie pomagają, zasiłku dla bezrobotnych też nie mam.

Ela 

Wysłany: 2010-10-18, 20:24   

Wiesz, ja nie tyle myślałam o pomocy finansowej, co może raczej o zdobyciu pracy poprzez PUP. Oni na przykład organizują staże dla bezrobotnych. To jest fajna sprawa dla pracodawcy, bo ma przez kilka miesięcy za darmo pracownika.
Ja czasem korzystam z takiej formy zatrudniania ludzi.
organizują tez różne kursy, musiałbyś pytać o to ciągle, nie tylko raz.
w końcu coś by może pomogli.

— Jan Paweł II

Cr3dO
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-19, 07:22   

Ela napisał/a:
Wiesz, ja nie tyle myślałam o pomocy finansowej, co może raczej o zdobyciu pracy poprzez PUP. Oni na przykład organizują staże dla bezrobotnych. To jest fajna sprawa dla pracodawcy, bo ma przez kilka miesięcy za darmo pracownika.
Ja czasem korzystam z takiej formy zatrudniania ludzi.
organizują tez różne kursy, musiałbyś pytać o to ciągle, nie tylko raz.
w końcu coś by może pomogli.

Pomoc to pomoc, przedstawiłem co dają, w tym wypadku TYLKO pieniądze, gdyż weź pod uwagę to że dopiero dzisiaj mam komisje ( opisywał to artykuł że nie ma funduszy na komisje, a teraz są i mam dzisiaj komisje po 11 ) a do tej pory bez papierów to bylem wszędzie jako zdrowy człowiek tylko pijany :\
Wydaje mi się że teraz, po tym orzeczeniu uzyskam lepszą pomoc, na razie tylko to co napisałem wyżej.

jolkak-68 

Wysłany: 2012-09-27, 08:08   

Mają nowy lek! Testy zakończyły się sukcesem

inShare....Portugalscy naukowcy zakończyli sukcesem laboratoryjne testy leku na chorobę Machado-Josepha. Uczonym z Coimbry udało się powstrzymać rozwój schorzenia podczas doświadczań przeprowadzonych na myszach.

Jak poinformował Luis Pereira de Almeida z Wydziału Chorób Neurologicznych na Uniwersytecie w Coimbrze, środek przeciwdziałający rozwojowi nieuleczalnej dotychczas choroby Machado-Josepha zawiera białko kalpastatynę. Po wstrzyknięciu jej do organizmu gryzoni badacze zaobserowowali zatrzymanie się procesu degeneracji komórek mózgowych chorych osobników.

- W trakcie naszych badań udało nam się zidentyfikować mechanizm przyczyniający się do rozwoju tej choroby i skutecznie go zablokować u myszy. Rozpoczęliśmy już prace nad skopiowaniem tej terapii u ludzi - powiedział prof. Almeida.

.BusinessClick ...Według portugalskiego uczonego, testowanie leku na człowieku może potrwać kilkanaście miesięcy. - Otrzymana przez nas substancja nie posiada jeszcze certyfikatu na użycie podczas leczenia klinicznego. Wprowadzenie lekarstwa na rynek wymaga dodatkowych badań - dodał naukowiec z Uniwersytetu w Coimbrze.

Dotychczasowe doświadczenia potwierdziły, że kalpastatyna redukuje wysoki poziom zmutowanego białka, tzw. ataksyny-3, przyczyniającego się do niszczenia komórek mózgowych.

Choroba Machado-Josepha jest najczęstszą z grupy schorzeń określanych jako ataksje rdzeniowo-móżdżkowe. Charakteryzują się one systematycznie nasilającymi się zaburzeniami koordynacji ruchowej i brakiem równowagi ciała w efekcie zmian zachodzących w móżdżku. Objawom tym towarzyszy zazwyczaj pogorszenie wzroku oraz zaburzenia snu.

Ze względu na sposób poruszania się, chorzy na Machado-Josepha często myleni są z cierpiącymi na chorobę Parkinsona lub z osobami znajdującymi się pod wpływem alkoholu. Ataksje rdzeniowo-móżdżkowe są spowodowane mutacjami w różnych genach.
25.07.2012
.

Ela 

Wysłany: 2012-09-27, 11:27   

Podaj linka do strony, na ktorej jest to napisane

— Jan Paweł II

jolkak-68 

Wysłany: 2012-09-27, 11:40   

znalazłam to w necie :Money.pl Technologie

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-09-27, 12:40   

Podaję link

http://tech.money.pl/maja...-0-1130726.html

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Paweł 

Wysłany: 2012-09-27, 13:12   

Powiem tyle
I like it :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Ela 

Wysłany: 2012-09-27, 13:31   

Na razie chyba tylko SCA-3 badają - to ma Adrian i Maria i jeszcze siostra Marii.
Wysłałam do nich tego linka :)

— Jan Paweł II

maria feliks 

Wysłany: 2012-10-03, 12:28   

Elu to PRAWDA o tych pozytywnych badaniach?????

Ela 

Wysłany: 2012-10-03, 17:28   

Maria, tyle wiem, co w tym artykule, ale pewne tam nie kłamią.

— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2013-05-10, 09:38   sprwa dla r5eportera

wczoraj w sprawie dla reportera była chora na naszą chorobe.,a dzisi8aj ma być powtórka o godz 15 25

AGATA 

Wysłany: 2013-05-10, 15:38   

Obejrzałam cały program i nic takiego nie było :-(

Ania 

Wysłany: 2013-05-10, 16:00   

Obejrzałam nic nie było.
W sprawie dla reportera była wzmianka w internecie,że jest to rodzeństwo z Jeleniej Góry,
wszystko oi nich można znależć w interncie wpisując Marlena i Piotr Witkowscy.
Miłego dnia.

anna 

Wysłany: 2013-05-11, 07:25   

m yslałam ze to bedezie pow3tórka wieczornego programu ale tak nier było.móewiła chora stuidentka mi jej c hłopak

Ania 

Wysłany: 2013-05-11, 16:03   

Poszukałam i znalazłam .

http://pomocwitkowski.blog.pl/media-2/.

Na tym linku jest cały wywiad.
Pozdrawiam.

anna 

Wysłany: 2013-05-11, 16:46   

to jest ten odcinek,ja nie widziałam początku/tera obejrzałamjk dziękiu tobie całość,oni mają swtrone na fejsbuik8u z p-rośbą oprzekazywanie 1%,Mopnika yteż mi założyła ale nie umie ja przekazać wszystki8m liudrziom wchodzącym na fejsbuka

Ela 

Wysłany: 2013-05-12, 14:43   

Akurat znam tą rodzinę :) Piotra poznałam najwcześniej. rehabilitujemy się u tej samej trehabilitantki

Odpowiedz do tematu