Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie badania mają rozpocząć się w 2010?
Autor Wiadomość
maria feliks 

Wysłany: 2009-04-19, 12:36   

Witam wszystkich!wczoraj byłam na spotkaniu niestety musiałam wcześniej wyjść,w związku z tym mam pytanie?wczoraj była mowa o programie który ma rozpocząć sie w 2010 roku niestety nie zrozumiałam kogo on ma objąć proszę jak ktoś z was to zrozumiał niech mi odpowie wczorajszy stan [przeziębienie] nie pozwolił mi na skoncentrowanie się i wszystkiego nie zrozumiałam

gusia256 
Administrator

Wysłany: 2009-04-22, 07:59   

Na spotkaniu była mowa o dwóch programach:
1. dla osób przedobjawowych - śledzenie początków choroby. W programie mogą wziąć udział osoby, któe nie mają objawów choroby, są potomkami osób chorych, nie zażywają żadnych leków, które mogły by spowolnić postęp choroby (ale mogą zażywać q10 i chodzić na rehabilitację/ćwiczenia - tak zrozumiałam :) ). Program nie ma na celu znalezienia leku, a dowiedzenie się początków choroby.
Podobno do tej pory sporo osób zadeklarowało chęć uczestnictwa w projekcie.
Szczegóły można uzyskać od dr. Rakowicz z IPiN w Warszawie.

2. dla osób chorych na SCA2 bądź SCA3 - będą to badania kliniczne nad skutecznością leczenia litem. Proszę pamiętać, że założeniem jest zahamowanie/ spowolnienie postęppu choroby, a nie całkowite wyeliminowanie działania zmutowanych genów. W/g mnie badania zapowiadają się obiecująco. Podobne badania w zeszłym roku uruchomili amerykanie - niestety nie są jeszcze znane ich wyniki.
Szczegóły tego programu można uzyskać od dr.Rakowicz.

Odpowiedz do tematu