Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóle przed operacją wiązadła krzyżowego kolana
Autor Wiadomość
maria feliks 

Wysłany: 2011-12-08, 11:09   Bóle przed operacją wiązadła krzyżowego kolana

pani WENDY mam pytanie jestem przed operacją wiązadła krzyżowego kolana mam takie bóle że od marca nie ćwiczę bo nie wiem czy są jakieś sposoby na ćwiczenia by nie nadwyrężać kolan?

Wendy 

Wysłany: 2011-12-10, 20:12   

Rany... Proszę tylko nie Pani :) Proponuję jak najszybciej udać się do rehabilitanta. Jeśli zamierza Pani udać się na operację to szczerze radzę nie robić tego beż przygotowania. Poza tym warto zastanowić się z czego wynikają te bóle kolan? Z niestabilności? Jeśli tak to muszę powiedzieć, że na zachodzie nie robi się już operacji rekonstrukcji ACL, ponieważ jeśli nie uprawia się zbyt czynnie sportów to do stabilizacji kolana wystarcza w 100% obudowanie stawu kolanowego mięśniami. Wniosek jest taki, że zamiast czekać na operację w bólu już dawno mogła by Pani mieć spokój z kolanami (jeśli ból to wina niestabilności), a jeśli ból nie wynika z braku stabilizacji więzadłowej, to czekanie na operację też nic nie zmieni, ponieważ rekonstrukcja więzadła nie zniesie przyczyny bólu. Rehabilitant jest w stanie zdiagnozować przyczynę bólu i jeśli to niestabilność to popracować nad nią, natomiast jeśli nie, to zdecydowanie też trzeba się za to zabrać, a może to być np. koślawość palucha, czy inne dysfunkcje nawet w daleko oddalonych stawach od kolan.
Życzę wytrwałości i dobrego rehabilitanta:) Pozdrawiam.

anna 

Wysłany: 2011-12-12, 08:56   

ja jalk upadłam zerwałam wiązadlo boczne w kolanie trtaz potwornie bolało ala skonctzlo sie na noszeniu stablizatora przez 2 misiace, nie chodziłam teraz kolano nie boli po tym była rehabilitacja wirowka laser i zabieg z mascia pozdrawiam Ania

Wendy 

Wysłany: 2011-12-12, 21:34   

Po każdym uszkodzeniu więzadłowym należy przywrócić odpowiednią pracę i koordynację mięśniową oraz czucie prorioceptywne w kończynie, więc uwaga ponieważ bez tego - uraz może się powtórzyć. Pozdrawiam :)

maria feliks 

Wysłany: 2011-12-13, 07:59   

u mnie stabilizator nie pomógł nawet 4 tyg pobyt na rehabilitacjach tylko zwiększył ból i przeniesiono mnie na oddział ortopedyczny zrobiono mi rezonans okazało się ze jest więcej uszkodzę jak córka będzie to zeskanuje wynik i wyśle.

maria feliks 

Wysłany: 2011-12-13, 18:08   

Nie można wysłać wyników rezonansu , bo przekracza limit rozmiaru . Czy możne Pani rehabilitantka podać swój e-mail bo na ten który jest na stowarzyszeniu tez się nie da wyslac ?

Adam L. 

Wysłany: 2011-12-13, 18:54   

maria feliks napisał/a:
Nie można wysłać wyników rezonansu , bo przekracza limit rozmiaru . Czy możne Pani rehabilitantka podać swój e-mail bo na ten który jest na stowarzyszeniu tez się nie da wyslac ?

Mario, proszę skorzystać z tej strony: http://www.sendspace.com/
Tu można wrzucić plik i podać później link Pani rehabilitantce do pobrania.
Można wrzucać pliki nawet do 500MB.

maria feliks 

Wysłany: 2011-12-15, 11:17   

ADAM L dziękuje a wreszcie wczoraj dowiedziałam się że będę miała operacje w lutym najprężniej tylko nie wiem czy łękotka czy wiązadło dopiero zapadnie decyzja

maria feliks 

Wysłany: 2012-02-09, 17:43   

Mam kłopot!okazało się że rezonans który miałam wykonany w szpitalu jest źle odczytany i z kolanami nie jest tak żle płytka z rezonansu pokazuje co innego po prostu 2 ortopedów w tym 1 profesor stwierdzili ze operacji nie musi być.Bule są nadal kolana oba uciekają do przodu co powoduje upadek tył lewej nogi to jeden ból można pomarzyć by bez bólu tyłu zgiąć nogę.Mało tego to utrudnia wejście po schodach czyli kłopot z podniesieniem nogi [boli)na stopień mało tego to ból pojawił się w lewej ręce od łokci do nadgarstka.Moja siostra też choruje na sca 3ale takich bólów nie ma.OB mam dobre,badanie na reumatyzm jest ok,ortopeda mówi nie.Co mam robić czy to ATAKSJA???[/center]

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-02-10, 00:03   

Mario
Może spytaj innych lekarzy zawsze dobrze jest posłuchać kilku opinii

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

maria feliks 

Wysłany: 2012-02-10, 09:04   

Franku możesz mi podpowiedzieć do jakiego lekarz się udać????byłam już u 3 ortopedów mają opinie tą samą,neurolog do którego chodzę mówi krótko wina ataksji a u mnie zapomniałam wczoraj napisać od kilku miesięcy jest też lewa pięta zdrętwiała i już ręce załamuje wiedząc że nikt z ataksji tego nie ma a mi lekarze zwalają na ataksje potrzebuje pomocy.

franek 
Administrator

Wysłany: 2012-02-10, 14:34   

Ja chodzę do neurologa

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

Beata 

Wysłany: 2012-02-10, 21:20   

Ja co prawda mam SCA1 i nic mnie nie boli , ale czasem mi drętwieje ręka ,ale dziergam na szydełku i myśle , że to z przemożenia , moze zastosuj blokady na te bóle , bo żyć z takim czymś jest chyba trudno.

maria feliks 

Wysłany: 2012-02-11, 10:18   

Ano właśnie ja też chodzę do neurologa!a każdy inny specjalista jak słyszy ATAKSJA to nie ma dociekania problemu.

Ania 

Wysłany: 2012-02-11, 16:44   

Marysiu.
Myślę,że może zasięgnąć informacji u lekarzy z JPiN dr.Rakowicz i dr Rola.
Może kolana należy ustabilizować i załozyć opaskę ,pozatym może zastosować krioterapię i pole magnetyczne, ale to już decyzja lekarzy.
Życząc zdrowia.Pozdrawiam.

maria feliks 

Wysłany: 2012-02-11, 18:14   

Właśnie napisałam kilka dni temu do dr.Rakowicz

anna 

Wysłany: 2012-02-12, 19:10   

mojej tesciowej tez tak bola kolana to nosi opaski magnetyczne i jej to na razie pomaga

Ania 

Wysłany: 2012-02-17, 16:47   

Marysiu.
Otrzymałaś już jakąś pomoc w Twoich bólach kolanowych, czy nadal cierpisz.
Życzę zdrowia bez bólu.Pozdrawiam

maria feliks 

Wysłany: 2012-03-09, 07:56   

Do tej pory nie dostałam odpowiedzi od dr. Rakowicz na moje kłopoty z nogami.

Ela 

Wysłany: 2012-03-09, 12:10   

Marysiu, to nie jest problem neurologiczny, raczej potrzebny jest dobry ortopeda

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Odpowiedz do tematu