Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
przepis na chleb
Autor Wiadomość
kasia311

Wysłany: 2020-05-04, 17:37   przepis na chleb

w dzisiejszych czasach kiedy jedzenie staje sie jednym z glownych przyjemnoesci
zrobcie sobie chlebek
drozdze juz chyba wszedzie sa?
https://www.youtube.com/watch?v=RgrMdM-TcAs

Beata Murawska 

Wysłany: 2020-05-06, 09:43   Re: przepis na chleb

:kwiatek1:
kasia311 napisał/a:
w dzisiejszych czasach kiedy jedzenie staje sie jednym z glownych przyjemnoesci
zrobcie sobie chlebek
drozdze juz chyba wszedzie sa?
https://www.youtube.com/watch?v=RgrMdM-TcAs
Ładnie wygląda może jak mi leń z dup.. wylezie to upiekę - kiedyś piekłam nagminnie teraz korzystam z lokalnej piekarni :kwiatek1:

Dorota75 

Wysłany: 2020-05-06, 12:18   

hej

Mnie Marcin piecze. :-D :-D :-D
3,5 szklanki mąki (jaką lubisz), łyżeczka soli (możesz dać więcej lub mniej wedle uznania plus ziarna jakie lubisz ale nie koniecznie), 3/4 łyżeczki proszku do pieczenia, 3/4 łyżeczki sody - wszystko mieszamy na sucho. Następnie dodajemy 1 i 3/4 szklanki kefiru,maślanki bądź jogurtu naturalnego nie fit (do wyboru wedle smaku - robiłem z każdym i dla mnie najlepszy z kefirem). Wszystko jeszcze raz mieszamy (wychodzi bardzo kleiste ale tak ma być). Przekładamy ciasto do formy keksowej o podstawie 9 x 22 cm (wysmarowanej tłuszczem bądź wyłożonej papierem do pieczenia). W formie rozkładamy ciasto równomiernie - ja robię to łyżką zamoczoną w oleju żeby ciasto się nie przyklejało. Po wierzchu smarujemy odrobiną oliwy z oliwek ale może być olej (używając łyżki zamoczonej w oleju wystarczy). ciasto od razu wstawiamy do piekarnika na 200 stopni, grzanie góra i dół bez termoobiegu na 40 minut ( u mni o wiele lepiej rośnie jak po rozgrzaniu piekarnika po wstawieniu ciasta pierwsze 20 minut ustawię tylko dolną grzałkę a kolejne 20 góra i dół). Po 40 minutach wyłączamy piekarnik i uchylamy lekko drzwi, następnie po jakimś czasie wyjmujemy chlebek z formy i papieru (jeżeli używasz zamiast tłuszczu) i zostawiamy do ostygnięcia na ruszcie.

"Dum Spiro Spero"

Beata Murawska 

Wysłany: 2020-05-06, 18:11   

Dorota75 napisał/a:
hej

Mnie Marcin piecze. :-D :-D :-D
3,5 szklanki mąki (jaką lubisz), łyżeczka soli (możesz dać więcej lub mniej wedle uznania plus ziarna jakie lubisz ale nie koniecznie), 3/4 łyżeczki proszku do pieczenia, 3/4 łyżeczki sody - wszystko mieszamy na sucho. Następnie dodajemy 1 i 3/4 szklanki kefiru,maślanki bądź jogurtu naturalnego nie fit (do wyboru wedle smaku - robiłem z każdym i dla mnie najlepszy z kefirem). Wszystko jeszcze raz mieszamy (wychodzi bardzo kleiste ale tak ma być). Przekładamy ciasto do formy keksowej o podstawie 9 x 22 cm (wysmarowanej tłuszczem bądź wyłożonej papierem do pieczenia). W formie rozkładamy ciasto równomiernie - ja robię to łyżką zamoczoną w oleju żeby ciasto się nie przyklejało. Po wierzchu smarujemy odrobiną oliwy z oliwek ale może być olej (używając łyżki zamoczonej w oleju wystarczy). ciasto od razu wstawiamy do piekarnika na 200 stopni, grzanie góra i dół bez termoobiegu na 40 minut ( u mni o wiele lepiej rośnie jak po rozgrzaniu piekarnika po wstawieniu ciasta pierwsze 20 minut ustawię tylko dolną grzałkę a kolejne 20 góra i dół). Po 40 minutach wyłączamy piekarnik i uchylamy lekko drzwi, następnie po jakimś czasie wyjmujemy chlebek z formy i papieru (jeżeli używasz zamiast tłuszczu) i zostawiamy do ostygnięcia na ruszcie.

67214006_152019205881913_300314176444694528_n.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 30,95 KB

Dorota75 

Wysłany: 2020-05-07, 08:25   

:radosne-sloneczko: :radosne-sloneczko:

"Dum Spiro Spero"

kasia311

Wysłany: 2020-05-07, 12:57   przepis na chleb

dziekuje za przepis napewno zrobie

Ela 

Wysłany: 2020-05-14, 11:07   

Dxzisiaj będę piec bułki żytniopszenne na zakwasie, który sama zrobiłam,.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Dorota75 

Wysłany: 2020-05-14, 12:04   

Ela napisał/a:
Dxzisiaj będę piec bułki żytniopszenne na zakwasie, który sama zrobiłam,.

:serce: :serce:

"Dum Spiro Spero"

Odpowiedz do tematu