Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam (a właściwie, witamy) serdecznie :)
Autor Wiadomość
pamar 

Wysłany: 2016-12-17, 12:45   Witam (a właściwie, witamy) serdecznie :)

Dzień dobry :)
Witam serdecznie zacne grono forumowiczów, w imieniu swoim oraz żony. :serce:
Przyłączyliśmy się do Was, ponieważ prawdopodobnie, potrzebna nam będzie Wasza wiedza, doświadczenie i porady w temacie. Niestety wszystko wskazuje, że moja najdroższa na świecie żonka, choruje na ataksję :( Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia diagnozy (właściwie wszystkie badania, przed nami) ale prawdopodobieństwo delikatnie zasugerował jakiś czas temu, nasz lekarz rodzinny a potwierdziła niedawno dr. neurolog. Mam cichą nadzieję, że oboje się pomylili a badania nie potwierdzą choroby. Nie mniej jednak, jestem ostrożnym człowiekiem i wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się jak najwięcej w temacie ataksji - oby ta wiedza nie była mi do niczego potrzebna.
Pozdrowienia dla Was wszystkich a szczególnie dla regionu łódzkiego :)

anna 

Wysłany: 2016-12-17, 18:00   

:witos: :radosne-sloneczko: :dance:

Ela 

Wysłany: 2016-12-17, 18:42   

Zapraszamy serdecznie, pomożemy na ile potrafimy

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Dorota75 

Wysłany: 2016-12-17, 19:06   

:witos:

"Dum Spiro Spero"

katarzynab_81 

Wysłany: 2016-12-17, 19:31   

:witos: :witos:

Józefa 

Wysłany: 2016-12-17, 19:56   

Witamy serdecznie :radosne-sloneczko:

Beata 

Wysłany: 2016-12-18, 12:18   

:radosne-sloneczko: witamy :radosne-sloneczko:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2016-12-18, 18:21   

pamar

Witamy i jak coś to służę pomocą
Jestem z Łodzi więc jakby co.....

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-12-19, 21:36   

:kwiatek1:

0c3911d623da05a110bc7c9b8b276064.gif
Plik ściągnięto 17 raz(y) 826,08 KB

pamar 

Wysłany: 2017-01-20, 16:04   

:zgoda:
Serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie :slonce2:

Zastanawiam się czy pisać nowy temat, oczywiście pojawiły się pierwsze schody ale na razie zostanę chyba z moimi problemami w przywitaniach, jeśli pozwolicie.

Niestety, z doświadczenia, wiem jak w Łodzi traktowani są pacjenci, zdaję sobie sprawę, że służba zdrowia działa jak działa (Łódź to taki ewenement - sami dumni i znakomici, szkoda tylko, że nie z dobrymi chęciami i z kiepską wiedzą) i czego ja się spodziewałem? :(
Przyznaję, że swego czasu miałem bardzo dobre doświadczenia z lekarzami, trafiałem na prawdziwych i wiernych przysiędze lekarzy przez duże L, tyle że w Warszawie ;)
Tym razem czeka mnie chyba ciężki bój bo wyłączając naszą łódzką, znakomitą neurolog Olę H, trafiam na same przeszkody :olala:
Pierwsza z nich to badania genetyczne - nigdzie nie mogę się dodzwonić, jak już to trafiam na dziwną reakcję w stylu - eeee, a ja nie wiem, zaraz zapytam (w Genosie nie wiedzieli co to ataksja) kierują do specjalisty genetyka, żeby stwierdził jakie badania zrobić, czy to konieczne? Stówa nie leży na ulicy ;) Na skierowaniu jak byk wpisane rozpoznanie: podejrzenie ataksji móżdżkowej/choroba Huntingtona.
Na Pomorskiej, termin 18 maja, Kopernik podobnie :( Nie upieram się przy NFZ, może być prywatnie, tylko nigdzie nie mogę dowiedzieć się o konkretną cenę (jedyna jaką wiem to Huntington 860zł)
Marcin, podpowiedz proszę gdzie w naszym super mieście zrobić badania genetyczne?

Ela 

Wysłany: 2017-01-20, 17:06   

Poczytaj to, tu wszystko jest http://www.ataksja.home.p...c.php?p=197#197

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-20, 18:56   

pamar napisał/a:
:zgoda:
Serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie :slonce2:

Zastanawiam się czy pisać nowy temat, oczywiście pojawiły się pierwsze schody ale na razie zostanę chyba z moimi problemami w przywitaniach, jeśli pozwolicie.

Niestety, z doświadczenia, wiem jak w Łodzi traktowani są pacjenci, zdaję sobie sprawę, że służba zdrowia działa jak działa (Łódź to taki ewenement - sami dumni i znakomici, szkoda tylko, że nie z dobrymi chęciami i z kiepską wiedzą) i czego ja się spodziewałem? :(
Przyznaję, że swego czasu miałem bardzo dobre doświadczenia z lekarzami, trafiałem na prawdziwych i wiernych przysiędze lekarzy przez duże L, tyle że w Warszawie ;)
Tym razem czeka mnie chyba ciężki bój bo wyłączając naszą łódzką, znakomitą neurolog Olę H, trafiam na same przeszkody :olala:
Pierwsza z nich to badania genetyczne - nigdzie nie mogę się dodzwonić, jak już to trafiam na dziwną reakcję w stylu - eeee, a ja nie wiem, zaraz zapytam (w Genosie nie wiedzieli co to ataksja) kierują do specjalisty genetyka, żeby stwierdził jakie badania zrobić, czy to konieczne? Stówa nie leży na ulicy ;) Na skierowaniu jak byk wpisane rozpoznanie: podejrzenie ataksji móżdżkowej/choroba Huntingtona.
Na Pomorskiej, termin 18 maja, Kopernik podobnie :( Nie upieram się przy NFZ, może być prywatnie, tylko nigdzie nie mogę dowiedzieć się o konkretną cenę (jedyna jaką wiem to Huntington 860zł)
Marcin, podpowiedz proszę gdzie w naszym super mieście zrobić badania genetyczne?
:kwiatek1: Witaj czy koniecznie chcesz aby badania były wykonane w Łodzi ? bo jeśli nie tylko np.w Warszawie to nie ma kolejek jak chcesz podam Ci mój nr.telefonu i powiem Ci jak to załatwił Mój mąż - robiłam badania w tamtym roku także jestem na świeżo .Nadmienię , że we Wrocławiu czas oczekiwania na badania ponad rok byłam tam zarejstrowana to wiem .
Ja tu też podam nazwisko dr Steranka neurolog z Głogowa jak moja mama zachorowała na ataksję to stwierdziła że np.rehabilitacja czy masaże nie są jej potrzebne
" PO CO PRZEDŁUŻAĆ COŚ CO JEST NIE UNIKNIONE " - do dziś pamiętam jaj słowa - pozdrawiam i czekam na wiadomość :kwiatek1:

pamar 

Wysłany: 2017-01-20, 19:44   

Ela napisał/a:

Elu, czytałem, dzwoniłem i pytałem. Pierwsze moje kroki to co prawda NFZ ale i z forum w miarę możliwości, staram się korzystać :)
Beata napisał/a:
czy koniecznie chcesz aby badania były wykonane w Łodzi ? bo jeśli nie tylko np.w Warszawie to nie ma kolejek jak chcesz podam Ci mój nr.telefonu i powiem Ci jak to załatwił Mój mąż

Najlepszym wyjściem, było by klapnięcie na szpitalnym łóżku :) Niestety Magduśka moja, broni się jak słoń przed myszką :)
Wawa nie stanowi problemu, jeśli możesz podaj mi nr na PW, jutro się zdzwonimy :)

Ela 

Wysłany: 2017-01-20, 19:50   

Badania genetyczne robi IPIN w Warszawie i może jeszcze jakieś inne ośrodki. SW poradniach jest pobierana tylko krew. Czeka się różnie, moje córki robiły we Wroclawiu, ale nie czekały tak długo. Długo czeka się na wynik z Warszawy np., bo tam robią dla pewności dwa razy chyba.ł

— Jan Paweł II

pamar 

Wysłany: 2017-01-20, 19:58   

Czyli, jednoznacznie czeka mnie, ponowne, niechciane zwiedzanie stolycy :Oam:

Ela 

Wysłany: 2017-01-20, 20:18   

idź do żony lekarza rodzinnego i poproś go o skierowanie do Por. Genetycznej. Poszukaj na stronie NFZ, dzie ta poradiia jest i po kłopocie. Uzbrojcie się tylko w cierpliwość, ale czeka si e chyba w całej Europie., nie tylko w Polsce.

— Jan Paweł II

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-20, 23:11   

pamar napisał/a:
Ela napisał/a:

Elu, czytałem, dzwoniłem i pytałem. Pierwsze moje kroki to co prawda NFZ ale i z forum w miarę możliwości, staram się korzystać :)
Beata napisał/a:
czy koniecznie chcesz aby badania były wykonane w Łodzi ? bo jeśli nie tylko np.w Warszawie to nie ma kolejek jak chcesz podam Ci mój nr.telefonu i powiem Ci jak to załatwił Mój mąż

Najlepszym wyjściem, było by klapnięcie na szpitalnym łóżku :) Niestety Magduśka moja, broni się jak słoń przed myszką :)
Wawa nie stanowi problemu, jeśli możesz podaj mi nr na PW, jutro się zdzwonimy :)
:kwiatek1: Pw chyba nie działa :kwiatek1:

Dorota75 

Wysłany: 2017-01-20, 23:23   

pamar napisał/a:
Czyli, jednoznacznie czeka mnie, ponowne, niechciane zwiedzanie stolycy :Oam:

JA ROBIŁAM TU - JESTEM Z ŁODZI
http://www.genesis.pl/ - biorą krew i wysyłają do Poznania - poradnia jest w Łodzi
Skierowanie ze szpitala Jonschera oddział neurologii z Milionowej.

"Dum Spiro Spero"

pamar 

Wysłany: 2017-01-26, 16:10   

Dzięki za pomoc, jesteście nieocenieni :)

Dorota75 napisał/a:
http://www.genesis.pl/ - biorą krew i wysyłają do Poznania - poradnia jest w Łodzi

Niestety w tej chwili tylko Poznań - termin w ramach NFZ koniec czerwca :(
Beatko, na razie nie będę dzwonił i zawracał Ci głowy bo - anioł stróż chyba się uniósł honorem i załatwił mi badania w firmie GENOS http://www.genos.com.pl/ Udało się w ramach NFZ załatwić wizytę na 28 lutego :)
:dancer:

Ela 

Wysłany: 2017-01-26, 16:40   

Anioł Stróż dużo może widać :radosne-sloneczko:
Dlczego w Warszawie nie robią, wiesz?

— Jan Paweł II

pamar 

Wysłany: 2017-01-27, 18:41   

Poznań w przypadku firmy Genesis, ale Genesis nie ma oddziału/przychodni w Łodzi
W Łodzi tylko Genos - z tego co wiem, oni wysyłają krew do Warszawy.

Dzisiaj byliśmy na badaniach dopplerowskich żył, żadnych nieprawidłowości, zero złogów.

Dorota75 

Wysłany: 2017-01-27, 19:06   

pamar napisał/a:
Poznań w przypadku firmy Genesis, ale Genesis nie ma oddziału/przychodni w Łodzi

Dzisiaj byliśmy na badaniach dopplerowskich żył, żadnych nieprawidłowości, zero złogów.
Acha,
Bo jak ja robiłam - no tylko jakieś 6 lat temu to było w Łodzi ale krew wysyłali do Poznania , 2 x robiłam u dr Rakowicz w IPN.

"Dum Spiro Spero"

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-27, 20:49   

pamar napisał/a:

Anioł stróż czuwa ...

75525_sliczna_anielica_skrzydla.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 376,85 KB

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-27, 20:50   

pamar napisał/a:
Dzięki za pomoc, jesteście nieocenieni :)

Dorota75 napisał/a:

Niestety w tej chwili tylko Poznań - termin w ramach NFZ koniec czerwca :(
Beatko, na razie nie będę dzwonił i zawracał Ci głowy bo - anioł stróż chyba się uniósł honorem i załatwił mi badania w firmie GENOS http://www.genos.com.pl/ Udało się w ramach NFZ załatwić wizytę na 28 lutego :)
:dancer:
:kwiatek1: Nie ma sprawy - życzę powodzenia - pozdrawiam pa :kwiatek1:

151766665.gif
Plik ściągnięto 19 raz(y) 247,19 KB

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-28, 22:48   Re: Witam (a właściwie, witamy) serdecznie :)

pamar napisał/a:
Dzień dobry :)
Witam serdecznie zacne grono forumowiczów, w imieniu swoim oraz żony. :serce:
Przyłączyliśmy się do Was, ponieważ prawdopodobnie, potrzebna nam będzie Wasza wiedza, doświadczenie i porady w temacie. Niestety wszystko wskazuje, że moja najdroższa na świecie żonka, choruje na ataksję :( Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia diagnozy (właściwie wszystkie badania, przed nami) ale prawdopodobieństwo delikatnie zasugerował jakiś czas temu, nasz lekarz rodzinny a potwierdziła niedawno dr. neurolog. Mam cichą nadzieję, że oboje się pomylili a badania nie potwierdzą choroby. Nie mniej jednak, jestem ostrożnym człowiekiem i wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się jak najwięcej w temacie ataksji - oby ta wiedza nie była mi do niczego potrzebna.
Pozdrowienia dla Was wszystkich a szczególnie dla regionu łódzkiego :)

Witam serdecznie patriote regionalnego
Czerpać wiedze z forum i pytać o wszystko a w razie pomocy możesz pisać do mnie na mail ponieważ mieszkamy niedaleko i będę mógł pomóc to pomoge

pamar 

Wysłany: 2017-02-27, 20:16   

Jutro godz 19:20
Chciałem prosić o trzymanie kciuków, ale to chyba bez sensu :(

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-02-28, 08:20   

pamar napisał/a:
:kwiatek1: POWODZENIA :kwiatek1: TRZYMAM KCIUKI - BĘDZIE DOBRZE A PRZYNAJMNIEJ BĘDZIECIE WIEDZIELI CO JEST I NA CZYM STOICIE :kwiatek1:

AGATA 

Wysłany: 2017-02-28, 13:15   

Beata Murawska napisał/a:
pamar napisał/a:
:kwiatek1: POWODZENIA :kwiatek1: TRZYMAM KCIUKI - BĘDZIE DOBRZE A PRZYNAJMNIEJ BĘDZIECIE WIEDZIELI CO JEST I NA CZYM STOICIE :kwiatek1:

PRZYŁĄCZAM SIĘ :serce: :serce: :serce: MUSI BYĆ DOBRZE :radosne-sloneczko:

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-02-28, 19:26   

:kwiatek1: U MNIE 19.24 TRZYMAJCIE SIĘ :serce: :serce: :serce:

pamar 

Wysłany: 2018-08-03, 17:15   

Dawno mnie tu nie było ale jakoś tak z różnych powodów wyszło, sory ;) :kapela:
Czas (niby) szybko płynie, czekanie nie boli ale... KUŹWA ILE MOŻNA?!!!!
Zlecone wykluczenie Huntingtona w kwietniu, termin początkowy badań (na NFZ Genos - sierpień 2018r Prywatnie 900zł! Genetyka w łodzi na Czechosłowackiej - lipiec 2018r! Jakimś cudem i nie wiem właściwie dla czego, szef Genetyki Klinicznej wziął mnie chyba za kogoś innego i załatwił badanie na początek kwietnia 2018r Próbka krwi wysłana i... 03.08.2018r NIE MAM WYNIKÓW!!!
Dodzwonić się, nie sposób, odpowiedzi na e-maile typu - urlopy są i nikt nic nie wie! M A S A K R A!

Odpowiedz do tematu