Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodki rehabilitacyjne które polecacie bądź odradzacie
Autor Wiadomość
anna 

Wysłany: 2014-03-24, 16:38   

ja nie bede na Walnym a i tak bym nie mogla bo mas, termin do Konina :radosne-sloneczko:

Ela 

Wysłany: 2014-03-24, 19:12   

ale szalesz :dancer:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

anna 

Wysłany: 2014-03-25, 08:49   

i w tym roku chyba jeszcze Gorzno ,w domu wiersz jaka mam sytuacje

Beata 

Wysłany: 2014-03-25, 10:25   

Jak będziesz Aniu wtym Górznie to daj mi znać , nie tak jak w Osiecznej , do Górzna mam tylko15 km

anna 

Wysłany: 2014-03-25, 10:41   

:witos: :radosne-sloneczko: teraz tak nie zawale bo dostałam od nich dokument aby ustalic nowy termin :drzewo-tanczy:

KuKsU 

Wysłany: 2014-11-25, 15:06   

To ja w temacie tego wątku mam nowy ośrodek.

Jestem właśnie na rehabilitacji w Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym USTRON SA. Mają tu kilka różnych ośrodków, ale ja napiszę o RÓWNICY. Dostałam się tu z NFZ, nie jako płatny kuracjusz, więc szału nie ma.
W ciągu 21 dniowego turnusu muszę zrealizować 54 zabiegi, z czego 18 z wykorzystaniem naturalnych składników. Ja akurat mam prawie codziennie gimnastykę w basenie solankowym (tu nie ma chlorowanych basenów) i naukę chodu oraz ćwiczenia na przyrządach. Dwa ostatnie wymagają od rehabilitantów włączenia w moje ćwiczenia PNF (tak mi wpisała Pani neurolog). Poza tym dostałam kąpiele wirowe rąk i nóg oraz kąpiel kwaso-weglową, jednak ostatni z tych zabiegów obniżał ciśnienie tak, że zemdlałam po zabiegu i zmieniono mi zalecenia. Teraz mam masaże podwodne i wielostrumieniowe na zmianę oraz kąpiel 4 komorową. Dużo kuracjuszy korzysta z zabiegów borowinowych, ale do tego musi "coś boleć" ;-) Ogólnie na zabiegi nie można złego słowa powiedzieć. Wolałabym więcej, ale cóż... NFZ. Sama chodzę dodatkowo na basen, grotę solną, aqua aerobic i siłownie, ale to jest dodatkowo płatne. Baza zabiegowa nie znajduje się w budynku, w którym się mieszka, trzeba do niej dojść, ale nie wychodzi się na zewnątrz - wszystkie korytarze są w środku.
Zdecydowanym minusem ośrodka jest jedzenie. Jest go mało i jest bardzo wydzielane. Ja jem dużo, więc często sobie coś kupuję w mieście. Inny minus to WiFi - jest w dwóch miejscach i trzeba robić wycieczkę przez ośrodek, aby móc z niego skorzystać.
Plusów jest dużo - np. położenie. Obok sanatorium jest kościół (na jednym z pięter także kaplica), blisko do centrum Ustronia i w drodze na szczyt Równicy. Nie męcząc się zbytnio w 1,5 godziny można dotrzeć do schroniska, a na Czantorię jest nawet wyciąg. W samym ośrodku jest Klub dla kuracjuszy (codziennie tańce), a obok pijalnia wód. Jest zaprzyjaźnione biuro podróży, więc można także skorzystać z taniej oferty wycieczek - od Równicy po Zakopane.
Ośrodek jest stale remontowany. Górne piętra (jest ich 11) są wykończone, jest tak darmowa telewizja, a pokoje wyglądają jak z folderu. O kilku piętrach z dołu nie można tego powiedzieć. Też są 1 i 2 osobowe, ale brakuje im świeżości i nowoczesności.

Ogólnie ja bym powiedziała - moloch. Na raz jest ok. 1500 osób. Każdy ma opiekę, ale jakoś tak mało "rodzinnie".

AGATA 

Wysłany: 2014-11-25, 17:17   

To i ja trochę poopowiadam ;;;;;; jestem w ośrodku KOLEJOWYM znanym nam z Aleksandrowa - bo to jedno , super zabiegi i co ważniejsze - NIE JESTEM odcięta o świata ( mam pełny dostęp do WiFi )

Ela 

Wysłany: 2014-11-25, 19:01   

Fanie, że się rehabilitujecie i możecie o tym napisać, że jest skąd

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

franek 
Administrator

Wysłany: 2014-11-27, 07:49   

AGATA napisał/a:
To i ja trochę poopowiadam ;;;;;; jestem w ośrodku KOLEJOWYM znanym nam z Aleksandrowa - bo to jedno , super zabiegi i co ważniejsze - NIE JESTEM odcięta o świata ( mam pełny dostęp do WiFi )

Super

Pozdrawiam
Franciszek Gajek

bialy_pl 

Wysłany: 2015-01-12, 23:29   

Mam zamiar pojechać do ośrodka rehabilitacji "Jubilat"w Wiśle,
czy ktoś z Was zna ten ośrodek?
Chyba że możecie polecić mi jakiś inny ośrodek w tych okolicach.

AGATA 

Wysłany: 2015-01-13, 12:03   

Nie byłam tam , ale słyszałam o tym ośrodku dobrą opinię , ja byłam niedaleko Wisły , w Brennej , jest tam między innymi rehabilitacja neurologiczna i ogólnie było nieźle. :dance:

bialy_pl 

Wysłany: 2015-03-15, 21:29   

A więc, byłem, zobaczyłem i mogę Wam polecić Ośrodek Rekreacyjno Rehabilitacyjny "Jubilat" w Wiśle.
Duży wybór zabiegów rehabilitacyjnych, miła i uczynna kadra "pasażu zdrowia", dobry, może nie najnowszy, sprzęt rehabilitacyjny. Pokoje może nie są w wysokim standardzie, ale jeśli ktoś jedzie na rehabilitację, to w zupełności wystarczają takie warunki. W każdym pokoju oprócz łóżka, fotel rozkładany, tv internet wifi, czajnik bezprzewodowy. Wyżywienie, prawie domowe, można spokojnie zaspokoić głód, nawet głodomor. Ceny poza sezonem, przystępne. :elvis:
http://www.jubilat.net.pl/

Ela 

Wysłany: 2015-03-16, 07:00   

internet to super, to powinien być standard, zle u nas w Polsce jeszczed daleko. No i ten czajni

— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2016-11-26, 08:47   

Szczerze odradzam ośrodek rehabilitacyjny Bursztynowe Wzgórze w Sianożętach.

Ania 

Wysłany: 2017-05-24, 13:51   

:witos:
Dobrze,że Wasz turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku w sanatorium Max nie dosze4dł do skutku byłam Ciechocinku na rehabilitacji i przypadkiem obejrzałam to ,owszem zewnątrz,sala jadalna,ogród,fontanna,można zawieśić oko,ale środek pokoje absolutnie nie dla osób niepełnosprawnych,tylko osoby z NFZ ,winda to ewenement.W [porównaniu do Aleksandrowa to zero.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu