Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzęsące się ręce
Autor Wiadomość
LordDino 

Wysłany: 2016-11-26, 09:02   Trzęsące się ręce

Witam ostatnio zaczęły mi chodzić bardzo dłonie, szczególnie prawa jak chcę coś nią zrobić lub powiedzmy coś zjeść to mi się trzęsie okrutnie i im bardziej chcę nad tym panować tym mocniej rusza sie. Macie na to jakieś ćwiczenie, coś łykacie? Potrzebuje rady jak sobie z tym radzić, żeby wykonywać najprostsze czynności.

LordDino 

Wysłany: 2016-11-27, 09:38   

Dzięki za odpowiedź jestem wdzięczny. Możecie to usunąć po co śmiecić.

anna 

Wysłany: 2016-11-27, 10:53   

ja te z miałam takie oblawy,mi pomogła rehabilitaxcja,masaż ręki 15 minut,parafina,wirówka solankowa,ćwiczenia ręki w obciążeniu, to widać w pisaniu już nie mnogłam tego robić a teraZ LEPIEJ pisze

Ela 

Wysłany: 2016-11-27, 13:12   

coś taki niecierpliwy, większość jest chyba w Sarbinowie.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Ania 

Wysłany: 2016-11-27, 16:29   

Może dla informacji poczytać to.
https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-rak
Kłaniam się.

Beata Murawska 

Wysłany: 2016-11-28, 10:36   Re: Trzęsące się ręce

LordDino napisał/a:
Witam ostatnio zaczęły mi chodzić bardzo dłonie, szczególnie prawa jak chcę coś nią zrobić lub powiedzmy coś zjeść to mi się trzęsie okrutnie i im bardziej chcę nad tym panować tym mocniej rusza sie. Macie na to jakieś ćwiczenie, coś łykacie? Potrzebuje rady jak sobie z tym radzić, żeby wykonywać najprostsze czynności.
:kwiatek1: Witam - jeśli chodzi o łykanie jakiś specyfików to chyba nie ma takiego leku - najlepsza jest rehabilitacja - możesz to też wykonać w domu tylko zakup sobie masażer do stóp nr.aukcji oferty przykładowej na allegro - 5992269802 . Naprawdę to pomaga - bynajmniej mnie :kwiatek1:

LordDino 

Wysłany: 2017-04-06, 13:09   

Hej ostatnio zaczęły mi tak chodzić ręce, że przeszkadza mi to funkcjonować. I tu pytanie może jakoś farmakologicznie w tej sprawie sobie pomagacie, dajcie znać chwycę się każdej opcji.

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-04-06, 14:49   

też będę ciekawy co z tym robicie - więc podpinam się pod pytanie

katarzynab_81 

Wysłany: 2017-04-08, 18:24   

ja ćwiczę ręce ciężarkami :slonce2:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-04-08, 21:27   

Kasiu - nie każdy ma taki zapał jak TY :) pytamy chyba bardziej o medykamenty

Ela 

Wysłany: 2017-04-09, 07:48   

na razie rehabilitacja to najlepsza, może jedyna, droga, ćwiczenia. Terapia jedynie genowa, ale ona nie naprawi trego, co zepsute, więc jak się nie chce ćwiczyć to trudno.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2017-04-09, 07:50   

O medykamenty, ponieważ ćwiczenie nie pomaga (wystąpiło to na turnusie rech. więc ćwiczenia wpływu nie mają).

Ela 

Wysłany: 2017-04-09, 07:53   

może nieodpowiednie były, choroba zresztą postępuje, ale mnie się udało wzmocnić ręce

— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2017-04-09, 10:27   

Ale ja mam ręce mocne tu problemem jest ich trzęsienie, nie telepawka z powodu słabych mięśni.

Ela 

Wysłany: 2017-04-09, 13:01   

Może są lekarstwa skuteczne w ataksji. Idź do neurologa, poproś by coś zapisał. \Niekoniecznie może pomóc, ale warto spróbować. Lekarstwa jednak, o ile wiem działają objaw=owo. Pr\yczyną, jak sam zauważyłeś, są słabe mięśnie. Nie znam ,leków, które mogą je wzmocnić bez ćwiczeń. I to bardzo różnych i codziennie. ie wystarczy tylko na turnusie. Ataksyna niszczy nasz układ nerowy codziennie.
To że akurat ręe zaczęły się trząść na turnusie, to przypadek. Gdybyś był w domu, byłoby tak sano. Spróbuj zaczśąć ćwiczyć i coś weź, ale to wszystko jest na receptę.

— Jan Paweł II

Odpowiedz do tematu