Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ataksja.org.pl
Strona Forum korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Poprzedni temat «» Następny temat
pomocne uchwyty
Autor Wiadomość
Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-13, 16:18   pomocne uchwyty

Pojawiło się zapytanie na naszej stronie facebook o uchwyty a konkretnie gdzie je kupić
https://www.facebook.com/...36867919759872/

Niestety na razie w Polsce nie znalazłem jednak ich producentem jest duńska firma.
Idąc tym tropem przy okazji zakupiłem małe mniej skomplikowane uchwyty dla Dorotki (takie które można zabrać do sanatorium)
Odebrałem osobiście i porozmawiałem o sprowadzeniu właśnie tych z filmiku.
Pan odpowiedział mi że nie będzie to tanie i może to sprowadzić na zasadzie proformy (najpierw zapłata potem sprowadzają)
Przy okazji zakupu tych przyssawek okazało się że jedna z nich jest produkowana w Polsce i to w Łodzi!!!! więc w przyszłym tygodniu będę próbował dotrzeć do tej firmy i pogadać czy są w stanie wyprodukować takie właśnie uchwyty jak na filmie.
Jednak najpierw chciałem spytać Was jakie by było zainteresowanie takim sprzętem - oczywiście na razie nie bierzemy pod uwage ceny tylko zapotrzebowanie (ceny i tak nie znamy ).
Mamy na filmie 3 uchwyty które nas interesują:

1. pierwszy na filmie montowany na wanną
2. montowany obok toalety
3. łamany zaczepiany z boku wanny i na ścianie

proszę żeby osoby chętne napisały które numerki ich interesują - dodam że są to uchwyty które mogą służyć nie tylko w domu ale też np podczas wyjazdu do sanatorium

KuKsU 

Wysłany: 2017-01-13, 17:39   

Mnie interesuje 1 i 3 :-)

Beata 

Wysłany: 2017-01-13, 20:06   

ja chcę nr 3 :serce: :serce: :serce:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-14, 00:07   

pisałem wyżej że zakupiłem takie małe uchwyty 2 rodzaje i musze wam powiedzieć że lipa straszna
same się odklejają a mamy gładkie płytki nawet woda nie pomaga więc będę je zwracał.
Dlatego nie będę kupował czy zamawiał większej ilości jak nie sprawdze najpierw w domu jak to działa

LordDino 

Wysłany: 2017-01-14, 09:34   

Myślę, że jak będzie to ok to się nazbiera dość duża ilość tym można zachęcić producentów/importerów.

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-16, 11:53   

:kwiatek1: Marcin, ja już wcześniej widziałam ten film i to wszystko wygląda fajnie i zastanawiałam się nad zakupem ( muszę kupić uchwyty gdyż już mam problem z wejściem do wanny )
Uważam że uchwyty na przylepca są niebezpieczne - ja ich nie kupię nie ma to jak śruby i przymocowane na stałe do ściany.Co do zabrania ich ze sobą do sanatorium to uważam że każdy wybiera takie ośrodki które są przystosowane dla inwalidy , chociaż było by to wygodne - pozdrawiam pa :kwiatek1:

Ela 

Wysłany: 2017-01-16, 12:45   

Beatka, wtrącę się. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Wybierz takie poręcze, by mogły dobrze służyć. Uważaj tę do czego przykręcasz, ściana też musi być mocna. Jeśli nie to jakiś stołek może.
Ale postaraj sieę wykorzystać te pomoce jak najbardziej prawidłowo. Najlepiej, żeby \Ci pokazał jakiś dobry rehabilitant.
Podczas ostatniej rehabilitacji ćwiczyłam chodzenie po schodach. Okazało się, że roię dużo rzeczy źle. Np. najpierw powinien iść ruch ręki i ciało za ręką, wtedy nie ma odchylania się do tyłu Ręka natomiast, co jest bardzo trudne dla mnie. ma służyć nie do podciągania się, a tylko do stabilizacji. To tylko dwa aspekty w miarę prawidłowego chodzenia po schodach, a jest ich bardzo duzo. Dobrze, że mieszkam piętro nad moją pracą i mogę ćwiczyć. :drzewo-tanczy:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-16, 13:03   

Ela napisał/a:
Beatka, wtrącę się. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Wybierz takie poręcze, by mogły dobrze służyć. Uważaj tę do czego przykręcasz, ściana też musi być mocna. Jeśli nie to jakiś stołek może.
Ale postaraj sieę wykorzystać te pomoce jak najbardziej prawidłowo. Najlepiej, żeby \Ci pokazał jakiś dobry rehabilitant.
Podczas ostatniej rehabilitacji ćwiczyłam chodzenie po schodach. Okazało się, że roię dużo rzeczy źle. Np. najpierw powinien iść ruch ręki i ciało za ręką, wtedy nie ma odchylania się do tyłu Ręka natomiast, co jest bardzo trudne dla mnie. ma służyć nie do podciągania się, a tylko do stabilizacji. To tylko dwa aspekty w miarę prawidłowego chodzenia po schodach, a jest ich bardzo duzo. Dobrze, że mieszkam piętro nad moją pracą i mogę ćwiczyć. :drzewo-tanczy:
:kwiatek1: Ela dziękuję za rady - tak jak już wcześniej pisałam pojadę do Pana Marka jak tylko stopnieje śnieg i drogi będą bardziej przejezdne.
Wstrzymam się na razie z zakupem,jakoś dam radę z wanną .Jeszcze mam do Ciebie prośbę czy mogła byś mi podać jego nr.tel. albo adres do Niego - pozdrawiam i dziękuję :kwiatek1:

Ela 

Wysłany: 2017-01-16, 13:18   

http://saluber.pl/kontakt/
Umawiam się przez komórkę, ale to człowiek po 60 i czasem trzeba kilka razy dzwonić. Poza tym często akurat z kimś pracuje i mówi, że oddzwoni,ale najczęście trzeba samemu oddzwonić.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II

LordDino 

Wysłany: 2017-01-16, 16:43   

W domu mam poręcz przyśronowaną do ściany na stałe. Chciałbym kupić przenośne, bo na wyjazdach jednak się mogą przydać.

katarzynab_81 

Wysłany: 2017-01-16, 17:10   

ja mam uchwyty w ścianie na stałe bo te na przyssawki nie zdały egzaminu :drzewo-tanczy:
zresztą co się dziwić z moją tuszą :smiech: :rotfl:

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-16, 18:09   

katarzynab_81 napisał/a:
ja mam uchwyty w ścianie na stałe bo te na przyssawki nie zdały egzaminu :drzewo-tanczy:
zresztą co się dziwić z moją tuszą :smiech: :rotfl:
:kwiatek1: Kasia tu tusza na pewno nie ma znaczenia to super przyssawki :olaie:

katarzynab_81 

Wysłany: 2017-01-17, 12:25   

Tak wiem tak zażartowałam :slonce2:

Mi tam się odczepiały ale może te są inne :kwiatek1:

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-17, 22:47   

katarzynab_81 napisał/a:
Tak wiem tak zażartowałam :slonce2:

Mi tam się odczepiały ale może te są inne :kwiatek1:
:kwiatek1: Te wyglądają na solidne może faktycznie by się nie odklejały :kwiatek1:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-18, 01:45   

przetestowałem polskie (z Łodzi) i francuskie - do d....y
Będę próbował znależć źródło tych z filmu tak na próbe - po rozmowie w hurtowni będzie ciężko ale spróbuje wśród moich starych znajomych z tras europejskich może znajdzie się jakiś dobry samarytanin który zakupi to dla mnie w markecie z którego pochodzi filmik

anna 

Wysłany: 2017-01-18, 08:08   

ja juzndo wanny nie wejde mam prysznic i krzesełmko przymocowane do ściany i uczwyt tez w s cianie

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-19, 01:48   

ceny już znam i są bardzo drogie (mówie o tych z firmy mobeli)
tutaj sprzedają
https://l.facebook.com/l....LMMO82s8VYkDg28

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-19, 01:50   

jak widać ceny są różne a te z mobeli najdroższe więc może w tym przypadku cena idzie w parze z jakością

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-19, 01:52   

nadal poszukuje osoby która może mi zakupić najprostszy uchwyt "słuchawka" zeby przetestować same przyssawki

Beata 

Wysłany: 2017-01-19, 09:32   

gdzie ma t osoba miesszkac, we Francji , w Niemczech ,czy gdzie indziej?

Beata 

Wysłany: 2017-01-19, 09:49   

z córką gdałam może Ci to kupić , tylko powiedz , które

pamar 

Wysłany: 2017-01-20, 20:42   

Kochani, zawodowo zajmuję się oknami, używam profesjonalnych przyssawek dwu i trzy punktowych. Podstawowa sprawa to dobre mocowanie = dociśnięcie i zablokowanie...
Zdrowy człowiek może mieć z tym problem - tyle Wam powiem.
Ostatnio puściła jedna przyssawka (którą ja trzymałem) i o mały włos a mój pracownik doznał by poważnego uszkodzenia stawu łokciowego, Nie ufam i tyle!

LordDino 

Wysłany: 2017-01-21, 08:43   

Tzn., że nie warto kupić przenośnych. Wiesz jak coś działało 1000 razy i raz puściło to można temu zaufać (tak myślę).

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-28, 23:21   

Beata napisał/a:
z córką gdałam może Ci to kupić , tylko powiedz , które

zwykły uchwyt Beatko (tzw. słuchawka) z tego co pamiętam troche ponad 20 jurków kosztuje.
Sprawdze na nim jak te przyssawki

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-28, 23:25   

tutaj są te uchwyty i ten 210 mm poprosze

http://www.mobilegriffe.de/index.php?id=34

Beata 

Wysłany: 2017-01-29, 21:29   

Marcin Ł napisał/a:

Karolina mi mówiła że to kosztuje 180 euro

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-01-30, 11:09   

Beata napisał/a:
Marcin Ł napisał/a:

Beata - jeden uchwyt ? :kwiatek1:

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-30, 17:14   

Beata napisał/a:
Marcin Ł napisał/a:

180 to może kosztować ten łamany a ten zwykły widziałem cennik gdzieś 25 bodaj jurków

Polska "słuchawka" 30 cm kosztuje 30 PLN
Francuska łamana krótka 60 PLN

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-30, 17:21   

tu jest filmik jakie to cuda można z tym robić - no ale wiadomo kosztuje

http://www.mobilegriffe.d...tegriffe-video#

stasia21 

Wysłany: 2017-01-31, 19:30   

Osobiście nie polecam uchwytów na przystawkę, są bardzo zdradliwe. Już dość dawno płaciłem ok300zł i przesuwanymi lub odczepiały się. Są specjalne siedliska do wanny może lepiej tą opcję rozważyć. Najlepiej przy pomocy pfron-u zrobić prysznic.

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-01-31, 20:07   

stasia21 napisał/a:
Osobiście nie polecam uchwytów na przystawkę, są bardzo zdradliwe. Już dość dawno płaciłem ok300zł i przesuwanymi lub odczepiały się. Są specjalne siedliska do wanny może lepiej tą opcję rozważyć. Najlepiej przy pomocy pfron-u zrobić prysznic.

rozmawiamy o rzeczach mobilnych a nie stacjonarnych - nikt nie kupuje czegoś na przyssawki żeby używać w jednym miejscu

stasia21 

Wysłany: 2017-02-01, 10:51   

Marcin Ł napisał/a:
stasia21 napisał/a:

rozmawiamy o rzeczach mobilnych a nie stacjonarnych - nikt nie kupuje czegoś na przyssawki żeby używać w jednym miejscu

Właśnie o takim uchwycie opisałam, może błędy w pisowni zmyliły Oczywiście ,że Uchwyt na przyssawki można wozić ze sobą i mocowań w różne miejsca.. Siedliska do wanny też można wozić i są bezpieczniejsze

Marcin Ł 
Administrator

Wysłany: 2017-02-08, 22:26   

Stasiu masz racje.
Tylko uchwyt można zamocować do wanny czy przy toalecie a siedzisko to tylko siedzisko i w toalecie nie pomoże a i jest mniej mobilne.

stasia21 

Wysłany: 2017-02-08, 23:48   

Marcin Ł napisał/a:
Stasiu masz racje.
Tylko uchwyt można zamocować do wanny czy przy toalecie a siedzisko to tylko siedzisko i w toalecie nie pomoże a i jest mniej mobilne.

Marcin , nie ma cudownego sprzętu mobilnego do pielęgnacji chorego, każdy musi dobrać do swoich możliwości aby wozić ze sobą różne akcesoria , to najpierw trzeba zaopatrzyć się w pojemny samochód
Doskonale wiesz,że wyjeżdżając na wczasy czy rehabilitację najlepiej wybrać ośrodek dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Gorzej jak jedziemy do rodziny ale to też można sobie z tym poradzić chociażby mycie w misce. Nie jest to najlepsza opcja ale można.
Wanna nigdy nie będzie najlepszym rozwiązaniem

Osobie niesamodzielnej i tak ktoś musi pomóc
i nawet wykonać toaletę w łóżku, nie jest to przyjemne dla chorego ale konieczne.
Każdy chce ułatwić wykonywanie czynności niepełnosprawnym ale nie zawsze to jest możliwe. Można już zamówić np meble do kuchni sterowane na pilota gdzie jest możliwość regulacji wysokości góra dół bariera finanse,peron trochę dofinansuje.
Wiem że odbiegłam od tematu i posypią się uwagi ale wiem jedno,że my zdrowi byśmy zrobili wszystko aby nasz niepełnosprawny domownik miał komfortowe warunki tylko pozostaje pytanie czy mamy możliwości lokalowe w bloku .
Wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania wymagamy żeby były dostosowane warunki ,a czy mamy wszystko co sobie życzymy w naszych M1,M2.

stasia21 

Wysłany: 2017-02-09, 00:36   

Beata Murawska napisał/a:
:kwiatek1: Marcin, ja już wcześniej widziałam ten film i to wszystko wygląda fajnie i zastanawiałam się nad zakupem ( muszę kupić uchwyty gdyż już mam problem z wejściem do wanny )
Uważam że uchwyty na przylepca są niebezpieczne - ja ich nie kupię nie ma to jak śruby i przymocowane na stałe do ściany.Co do zabrania ich ze sobą do sanatorium to uważam że każdy wybiera takie ośrodki które są przystosowane dla inwalidy , chociaż było by to wygodne - pozdrawiam pa :kwiatek1:

Pani Beatko ja wyrzuciłem wannę i wstawiłam prysznic z niskim brodzikiem ,mam zamontowane uchwyty na stałe przed prysznicem w prysznicu przy toalecie , uchylny uchwyt przy umywalce i taboret łazienkowy antypoślizgowy jest praktyczny,bo można wstawić do prysznica i przy umywalce. Jeżeli może pani sobie na to pozwolić ,to naprawdę radzę prysznic.Jeśli ma pani stopień niepełnosprawności może pani ubiegać się z pfron-u o dofinansowanie jest trochę przy tym biegania ,ale warto
Pochwalę się nam dali ponad 8000 ,3lata temu.
Podpowiem są uchwyty podłogowe zajmują więcej miejsca,ale przy słabych ścianach praktyczne.
Czy próbowała pani wejść do wanny przy pomocy trójnoga na przyssawki. Widzę jak chorzy poruszają się przy pomocy tróojnoga
i zdaje egzamin bo się nie przesuwa i jest stabilny. Zlecenie może wypisać lekarz rodzinny.

Beata 

Wysłany: 2017-02-09, 09:38   

ciekawe rady :kwiatek1:

Beata Murawska 

Wysłany: 2017-02-09, 11:45   

stasia21 napisał/a:
Beata Murawska napisał/a:

Pani Beatko ja wyrzuciłem wannę i wstawiłam prysznic z niskim brodzikiem ,mam zamontowane uchwyty na stałe przed prysznicem w prysznicu przy toalecie , uchylny uchwyt przy umywalce i taboret łazienkowy antypoślizgowy jest praktyczny,bo można wstawić do prysznica i przy umywalce. Jeżeli może pani sobie na to pozwolić ,to naprawdę radzę prysznic.Jeśli ma pani stopień niepełnosprawności może pani ubiegać się z pfron-u o dofinansowanie jest trochę przy tym biegania ,ale warto
Pochwalę się nam dali ponad 8000 ,3lata temu.
Podpowiem są uchwyty podłogowe zajmują więcej miejsca,ale przy słabych ścianach praktyczne.
Czy próbowała pani wejść do wanny przy pomocy trójnoga na przyssawki. Widzę jak chorzy poruszają się przy pomocy tróojnoga
i zdaje egzamin bo się nie przesuwa i jest stabilny. Zlecenie może wypisać lekarz rodzinny.
:kwiatek1: PROSZĘ MI NIE MÓWIĆ NA PANI ... dziękuję za odpowiedz co do natrysku to go mam ale go nie lubię - wannę mam narożnikową z wbudowanym siedziskiem
dlatego ją lubię bo jak siadam to zapieram się nogami i wycieram się również na siedząco tylko mam problem z wejściem do niej i wyjściem ( na pewno to się zmieni jak już nie będę mogła samodzielnie wejść do niej .
Co do Pefronu to co ja mam zrobić- złożyć papiery o schodki czy siedzisko ?- trzeba mieć jakieś dokumenty ? :kwiatek1:

stasia21 

Wysłany: 2017-02-09, 13:42   

Beatko , na drobne sprzęty rehabilitacyjne wystawia zlecenie lekarz poz ,potem potwierdza Nfz i jest zniżka,a pozostałą kwotę mój na odliczyć od podatku jakieś schodki to zakupić we własnym zakresie.
To co kupujemy za pełnopłatnych prosić o fakturę i koniecznie musi być zapis sprzęt rehabilitacyjny, i wtedy odpisać.
Pefronu to jak chcemy robić grubszy zakup np komputer, turnus rehabilitacyjny przystosowanie pomieszczeń dla potrzeb osoby niesprawnej podjazd na piętro.
Ze mną najlepiej kontaktować się telefonicznie po 20.00 tel 693977140.
Jeśli mogę podpowiedzieć to proszę rozważyć uchwyty uchylne mo towane do ściany są do wyboru ŕóźne długości nawet 2 szt. Mąź ma zamontowany przy umywalce i nic że ścianą się nie dzieje.

Odpowiedz do tematu